Jen jedna firma ze sta získá toto ocenění

05.11.2021 | , Dun & Bradstreet
Komerční sdělení


V České republice projde ročně přísným skóringem jen hrstka společností. Avšak těch nejlepších. Jak poznáte, že podnikáte s těmi nejlepšími?

Dá se na první pohled poznat, zda je váš obchodní partner zdravá firma, s kterou se vyplatí obchodovat? Podnikatel si častokrát prostuduje základní ekonomická data a zhodnotí, zda se s daným subjektem pustí do spolupráce. Experti z poradenské společnosti Dun & Bradstreet, nadnárodního lídra v analýze obchodních dat, však upozorňují, že takové částečné vyhodnocování může být rizikové. Co je tedy podle Dun & Bradstreet potřebné sledovat?


O nutnosti prověřování víme už 120 let


Historie hodnocení finanční stability společností sahá až do roku 1908. Už více než jedno století umíme dopředu zjistit, zda nás obchodní partner může v budoucnosti ohrozit. Při navazování nových obchodních partnerství je podle Dun & Bradstreet vhodné zkoumat, zda jsou firmy hodnocené ratingy nebo skóringy třetích, a tedy nezávislých stran.


Tato nezávislá hodnocení totiž mluví o stabilitě společnosti. Obchodním partnerům naznačují, že mají dočinění s firmou s nejvyššími kvalitami, která dokáže své know-how přeměnit na kvalitní výrobky či služby. Ocenění, které poskytuje například Dun & Bradstreet, je považováno za jedno z nejprestižnějších v Evropě. Jde o ocenění AAA a možnost ho získat mají jen ti podnikatelé, kteří projdou přísným skóringem.
Společnosti, které ocenění získaly, ho využívají při obchodních jednáních a jednoznačně potvrzují, že se jim díky němu daří vyjednávat výrazně lepší obchodní podmínky.


Podnikat s nestabilním partnerem může mít fatální následky


Prověřování obchodních partnerů, zejména těch nových, se v posledních letech stalo klíčovým úkolem firem, který ještě získal na významu od začátku pandemie. Výpadky dodávek nutily mnohé firmy po celém světě hledat nové zdroje a nové obchodní kontakty, častokrát však bez náležitého prověření spolehlivosti. Obchodování s nestabilním dodavatelem ale může mít fatální následky.


V České republice ročně projde AAA skóringem jen necelé procento firem. Přísná kritéria, na základě kterých mohou firmy získat certifikát AAA, tak potvrzují jejich silnou pozici na trhu. A díky tomu, že Dun & Bradstreet analyzuje ekonomická a obchodní data ve 120 zemích světa, oceněním dodává záruku těch nejkvalitnějších informací. Certifikáty AAA od Dun & Bradstreet tak potvrzují národní i mezinárodní spolehlivost, důvěryhodnost a minimální rizikovost spolupráce s oceněným subjektem.

Články ze sekce: Komerční sdělení