Co je nového ve mzdové účtárně?

22.04.2024 | , Internet Info
Komerční sdělení


Na našem online školení se podíváme na novelu zákoníku práce, změny v dohodách o provedení práce a další témata. 

Na květnovém jednodenním online školení se dozvíte všechny důležité aktuální novinky z oblasti mzdového účetnictví. Sejdeme se virtuálně ve středu 15. května. 
Hlavní témata:

  • Změny v dohodách o provedení práce a odvodech pojistného od července 2024 – aktuální situace a vysvětlení ke změnám. 
  • Připomenutí produktu spoření na stáří, nové podmínky, způsoby výplaty prostředků z doplňkového penzijního spoření, přidanění při porušení podmínek u smluv nových i starších (rozdíly), postup zaměstnance i zaměstnavatele (účinnost změn k 1. lednu a další změny k 1. červenci 2024). 
  • Připravovaná vyhláška – úprava elektronických povinností zaměstnavatelů při zaměstnávání cizinců. -  Výběr získaných zajímavých vyjádření institucí k aktuálním otázkám při zpracování mezd. 
  • Ručení za poddodavatele – stavební firmy, povinnosti zaměstnavatele, možnost vyhnout se ručení atd. (zavedeno od 1. ledna 2024). 
  • Novela zákoníku práce připravovaná s účinností od 1. července 2024 – navržené změny v minimální a zaručené mzdě, příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí a řádné dovolené.
  • Plánované změny v nemocenských dávkách – ošetřovné a otcovská pro dohodáře a zahraniční zaměstnance, elektronické zasílání ostatních nemocenských dávek – postup zaměstnance i zaměstnavatele, další plánované změny v nemocenských dávkách a organizaci ČSSZ (navrhovaná účinnost od 1. ledna 2025). 
  • Slevy na pojistném pro pracující důchodce a další informace k připravované důchodové reformě od roku 2025. 
  • Další aktuality k datu konání školení. Přihlášku můžete vyplnit zde

Lektorka PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Jak bude školení probíhat

Školení je online, proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit. Veškeré informace o školení jsou k dispozici na webu. Cena školení činí 1 990 Kč bez DPH. 

Autor článku

Komerční sdělení  

Články ze sekce: Komerční sdělení