Aby mohl převod leaasingové smlouvy na jinou osobu proběhnout, musí být splněny tyto podmínky leasingových společností. Původní příjemce leasingu musí mít uhrazeny alespoň 3 pravidelné leasingové splátky a počet měsíců zbývajících do konce leasingové smlouvy je minimálně 2 (počet měsíců se u jednotlivých leasingových společností může lišit). Všechny dosavadní závazky jsou uhrazeny a účet příjemce nevykazuje žádný nedoplatek. Leasingová smlouva původního příjemce neobsahuje žádné formální nedostatky.
Žádost o převod leasingové smlouvy
Pokud splňujete podmínky převodu, dalším krokem je vyplnění formuláře žádosti o souhlas s převodem práv a povinností na nového nájemce. Tento formulář je možné získat na internetových stránkách dané společnosti či vyzvednutím osobně na pobočce. Po vyplnění je potřeba formulář i se všemi požadovanými dokumenty doručit leasingové společnosti, která žádost prověří a zašle žadateli své rozhodnutí.
Doklady k předložení
Mezi doklady, které požaduje leasingová společnost od nového příjemce leasingu, patří především kopie platného občanského průkazu, kopie řidičského průkazu, vyplněný a podepsaný matriční list, souhlas se zpracováním osobních údajů, u podnikatelů kopie platného živnostenského listu či výpis z obchodního rejstříku, kopie přiznání k dani z příjmů za poslední rok, apod. Seznam požadovaných dokladů se však u jednotlivých leasingových společností liší.
Následující postup
V případě, že bude žádost schválena, vám leasingová společnost tuto skutečnost oznámí a požádá vás a nového příjemce leasingu k dostavení za účelem podpisu dodatku leasingové smlouvy. Před podpisem smlouvy však musíte prokázat úhradu poplatku za převod popř. úhradu případných smluvních sankcí.
Zdroj: Internetové stránky leasingových společností



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
