Formulář k dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti za rok 2019

Zkrácené přiznání k dani z příjmů fyzických osob je určeno poplatníkům, kteří mají pouze příjmy ze závislé činnosti (podle § 6 zákona) ze zdrojů na území České republiky (včetně daňových nerezidentů ČR).


Pokud v České republice zdaňujete příjmy ze zahraničí, použijte pro zdaňovací období Přiznání k dani z příjmů fyzických osob č. 25 5405 MFin 5405. Tento tiskopis je nutné podat také při změnách po lhůtě pro podání řádného tiskopisu pro podání dodatečného daňového přiznání. 

Poplatník mající pouze přjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území České republiky (včetně daňových nerezidentů ČR) si může zvolit zda použije zkrácené přiznání nebo klasický tiskopis.


Přiznání k dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti za zdaňovací období 2019

Název formuláře Vzor Interaktivní PDF PDF Excel Pokyny
Přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území ČR 25 5405/D, č. 2
stáhnout

stáhnout

stáhnout

stáhnout


Termín podání daňového přiznání

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob se podává podle § 136 odst. 1 daňového řádu nejpozději do tří měsíců po uplynutí zdaňovacího období. Termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2019 (ale i zaplacení daně) je  1. dubna 2020. V případě zpracování a podání daňového přiznání poradcem se termín posouvá na 1. čevence 2020, ale i v tomto případě je třeba do 31. března 2020 předložit finančnímu úřadu plnou moc udělenou poradci.
Podání daňového přiznání do 5 pracovních dnů po uplynutí původní lhůty se toleruje a není za to žádná sankce.

Způsob podání daňového přiznání

Daňové přiznání lze podat osobně na finančním úřadu – územním pracovišti, poštou nebo můžete využít nabídky na webových stránkách Finanční správy a podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob elektronicky formou datové zprávy opatřené nebo neopatřené zaručeným elektronickým podpisem.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 12 krát


Související články:Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.