Kalkulačka podpory v nezaměstnanosti 2024

Délka podpory v nezaměstnanosti se liší dle věku. Podpora v nezaměstnanosti se vyplácí pět až jedenáct měsíců (5 měsíců občané mladší 50 let, 8 měsíců občané od 50 let do 55 let a 11 měsíců občané nad 55 let).

Podpora v nezaměstnanosti se počítá z čistého příjmu. První dva měsíce 65 %, další dva měsíce 50 % a další měsíce 45 % z čistého příjmu.

Pokud zaměstnanec ukončí pracovní poměr „bez vážného důvodu“ se zaměstnavatelem vlastní výpovědí nebo dohodou, bude pobírat podporu v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu pouze ve výši 45 %.

Od roku 2024 se mění postup vyplácení podpory v nezaměstnanosti, která se nově vyplácí hned a to i v případě, kdy je vypláceno odstupné. Vyplácení odstupného do konce roku 2023 znamenal odklad vyplácení podpory v nezaměstnanosti. Při obdržení tříměsíčního odstupného tak byla podpora v nezaměstnanosti vyplácena až od čtvrtého měsíce nezaměstnanosti, přičemž ale byla zachována zachována délka podpory v nezaměstnanosti.

Kalkulačka podpory z nezaměstnanosti v roce 2024


Celkem můžete dostat podporu v nezaměstnanosti
123 038 Kč
Máte nárok na podporu v nezaměstnanosti
5 měsíců
Výše podpory první a druhý měsíc, kdy na ni vznikne nárok
24 608 Kč
Výše podpory třetí a čtvrtý měsíc, kdy na ni vznikne nárok
24 608 Kč
Výše podpory od pátého měsíce, kdy na ni vznikne nárok
24 608 Kč


Časté otázky

Doba pobírání podpory v nezaměstnanosti se liší dle věku občana, který ji pobírá. Podpora v nezaměstnanosti se vyplácí občanům mladším 50 let 5 měsíců, občanům do 55 let 8 měsíců a lidem nad 55 let potom až 11 měsíců.

Výše podpory v nezaměstnanosti se počítá z čistého příjmu. První dva měsíce je výše podpory dána 65 %, další dva měsíce 50 % a další měsíce 45 % z čistého příjmu. V případě ukončení pracovního poměru zaměstnancem se zaměstnavatelem vlastní výpovědí nebo dohodou, náleží podpora v nezaměstnanosti po celou podpůrčí doby ve výši 45 % z čistého příjmu.


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 157 krát


Související články: