Platby na stavební spoření v ČSOB

03.01.2002 | , Finance.cz
BYDLENÍ


S novým rokem se mění způsob hotovostních plateb v ČSOB pro klienty ČMSS

Do konce roku 2001 bylo pro klienty Českomoravské stavební spořitelny hotovostní ukládání plateb přímo na účty stavebního spoření zdarma, to se však od letošního roku mění. Nyní již nebude možné vložit peníze pokladní složenkou na účet stavebního spoření bezplatně (končí tak výjimka ze sazebníku ČSOB - pokud tak klient učiní zaplatí poplatek ve výši 2 % z ukládané hotovosti, min však 100,- Kč).

Aby však měli klienti i nadále možnost poukazovat své vklady na stavební spoření v hotovosti v ČSOB bezplatně, založila stavební spořitelna  běžný účet - vklad na tento účet je zdarma. Z tohoto účtu budou následně hotovostní platby klientů rozúčtovány   podle variabilního symbolu, což bude číslo účtu u ČMSS (spořící, meziúvěrový, úvěrový), na jejich účty stavebního spoření u stavební spořitelny.

Pokladní složenka ČSOB tak nově musí obsahovat následující údaje:

Číslo účtu    = 173996555
Kód banky   = 0300
Variabilní symbol     = číslo vkladového, úvěrového nebo meziúvěrového účtu  vedeného u ČMSS
(nezaměňujte za štítkové číslo Ú/MÚ)
Specifický symbol    = vždy rodné číslo účastníka stavebního spoření
Konstantní symbol   = 1379
Název majitele účtu  = ČMSS, a.s.
Jméno majitele účtu vedeného v ČMSS = jméno účastníka stavebního spoření

Pozor - Pokud vyplní klient složenku "postaru" zaplatí poplatek dle sazebníku banky!!!.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.