Je vhodná doba k nákupu dolarů?

05.06.2002 | , Finance.cz
ÚČTY A SPOŘENÍ


Budete potřebovat v blízké době dolary? Ať již na dovolenou či služební cestu. Je teď vhodná doba k jejich nákupu?

Na našem serveru máte možnost využít mnoha služeb. Jednou z nich je i bezplatné poradenství. Spolupracujeme totiž s renomovanými odborníky z mnoha oblastí. V této oblasti Vám radí poradci Böhm & Partner.

Dotaz od jednoho z našich čtenářů zní:

"Kurz USD je v poslední době na nízké hladině. Potřebuji v blízké době koupit větší množství dolarů a rád bych věděl, zda je teď vhodná chvíle? Bude USD dále klesat nebo se dokonce očekává jeho vzestup?"

Doporučení a odpověď na dotaz:

"Dobrý den. Sazby v USA jsou na velmi nízké úrovni a zatím makro ani mikro údaje nepřesvědčují FED, že by hrozila inflace nějakým nebezpečným růstem. Z tohoto důvodu je pravděpodobné, že současná úroveň kurzu USD bude pár měsíců stabilní. Jiná otázka je však "síla" české koruny, která vlivem voleb a doprivatizace může značně kolísat oběma směry."

Tak tolik ke stabilitě kurzu dolaru. Pokud chcete zjistit aktuální kurzy dolaru v několika českých bankách, tak se podívejte do sekce Kurzy. Chcete-li dozvědět něco o aktuálním vývoji korun k dolaru, tak se podívejte na tyto naše stánky.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát