V pátek trhy uzavíraly jinak ztrátový týden kladnými hodnotami. V Evropě podle komentáře Jana Michelfeita ze společnosti Commerzbank dozníval pozitivní dopad lepší průmyslové výroby v Číně. Růst cen kovů pomohl výše těžařům jako BHP Billiton či Rio Tinto. Komu se nedařilo byly evropské banky. Kromě přetrvávajících obav z dubajského dluhu a situace kolem řeckého kreditního ratingu se v souvislosti s britskými bankami stále častěji hovoří o možném odchodu centrál těchto institucí do jiných zemí kvůli padesátiprocentnímu zdanění bonusů od výše 25.000 liber. V Evropě v pátek končily indexy Eurostoxx50 +0,83 %, DAX +0,83 %CAC +0,14 %.
Odpoledne poměrně dobré náladě na trhu přidala lepší makrodata z USA – vyšší byla maloobchodní spotřeba i spotřebitelská důvěra. To už tak moc neovlivnilo Evropu, ale pro americké indexy to byl určitě pozitivní signál. Kromě technologického NASDAQu tak rostly indexy S&P500 o 0,37 % a Dow Jones o 0,63 %. NASDAQ zato klesl o 0,41 %. To vše za přinejlepším průměrných objemů. Dnes otevřely trhy opět do plusu, jednou z hlavních pozitivních zpráv je poměrně překvapivá pomoc ze strany Abu Dhabi problematické Dubaji, které poskytne 10 miliard dolarů. 4,1 miliardy jde rovnou do developera Nakheel na vyplacení dnes splatných dluhopisů, zbytek bude použit při restrukturalizaci celého dluhu.
Víkend také přinesl jednu zprávu, na kterou sice trhy nereagují pohybem cen akcií, ale mohly by minimálně minutou ticha, a sice oznámení o úmrtí Paula Samuelsona, se kterým se mnozí účastníci dění na kapitálových a finančních trzích setkali prostřednictvím jeho proslulé publikace-učebnice Ekonomie.