Březnové akční nabídky: Bydlení bez poplatků

02.03.2011 | , Finance.cz
ÚČTY A SPOŘENÍ


Březnové akční nabídky jsou vesměs pokračováním slev z února. I letošní jaro bude ve znamení financování bydlení. AKTUALIZOVÁNO

Uzavírat produkt pouze kvůli akční nabídce je samozřejmě hloupost. Zřejmě nepodepíšete smlouvu o penzijním připojištění, kde si na peníze sáhnete nejdříve za 15 let, jenom kvůli hezkému batohu, který si přidává v daném měsíci jako dárek.

Pokud však chcete uzavřít nějaký konkrétní typ finančního produktu a je vám apriori jedno kde, není na škodu vědět o momentálně probíhajících akcích. Banky mohou v daném měsíci nebo kvartále zvýhodňovat své spořicí produkty nebo třeba úvěry sazbami, ke kterým byste se jindy nedostali. A proč neuzavřít finanční produkt tam, kde k němu dostanete nějaký dárek, než vedle, kde byste dostali ten samý produkt v bledě modrém, ale samotný?

Z tohoto důvodu se Finance.cz rozhodly zveřejňovat vždy na začátku měsíce článek, který bude na probíhající akce upozorňovat. Zajímají nás pouze časově ohraničené akce, které přináší nějakou evidentní výhodu.

Mapujeme akční nabídky bank, pojišťoven, stavebních spořitelen, družstevních záložen a penzijních fondů. Zmiňujeme nejen akce, které začnou a skončí daný měsíc, ale i ty, které začaly třeba v lednu a budou trvat do konce března. Zda zařadit časem i investiční produkty, bude záležet na vaší poptávce, kterou můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Diskuze je důležitou součástí článku. Ten totiž na akční nabídky jenom upozorňuje - nekomentuje a neanalyzuje je. Dozvíte se tedy, že např. banka X odpouští v prosinci poplatek za sjednání hypotéky. Zda je u ní však výhodné sjednat úvěr, když zohledníme další faktory, bude až předmětem možné následující diskuze.


Banky

     

 • Stávající i nově příchozí klienti AXA Bank mohou až do konce června využít zvýšeného úročení u svých spořicích účtů. Na finanční prostředky vložené od 1. března se bude vztahovat Prémiová úroková sazba, díky které dosáhne celkové zhodnocení až 2,3 % p.a. Prémiová sazba se vztahuje na peněžní prostředky, které klienti na své účty nově vloží během vkladového období (1. března až 30. dubna). Tyto prostředky jsou přitom úročeny Prémiovým úrokem až do 30. června.
 • Česká spořitelna prodloužila akci na službu Mimořádné splátky zdarma, původně platnou do 28. února. Mimořádná splátka je volitelnou službou k Ideální hypotéce České spořitelny; platí po celou dobu splatnosti hypotéky a nepojí se s ní zvýšení úrokové sazby. Akce se nevztahuje na Ideální hypotéku ČS s úrokovým zvýhodněním, u které máte možnost snížení zůstatku hypotéky o 20 % každých 5 let bez poplatků.  
 •  ČSOB, Hypoteční banka a Poštovní spořitelna spustila 14. 2. akci Valentýnská hypotéka. Akce spočívá v odpuštění poplatku za zpracování. Platí pro všechny typy fixací a je platná až do odvolání. Nevztahuje se na americkou hypotéku, předhypoteční úvěr a hypotéku do 100 % ZHN.
  Od 1. března běží v celé skupině i další akce na hypotéky do 85 % ZHN s fixací na 3 roky. Za každý započatý milion korun objemu úvěru získáte slevu z úrokové sazby ve výši 0,1 % (maximálně 0,3 %). Nejnižší úroková sazba tak může činit 4,25 % (platí pro HÚ do 70 % ZHN, účet u ČSOB a existenci 2 ze 3 pojištění, z nichž alespoň jedno je pojištění úvěru).  
 • Od 21. 3. do 30. 3. probíhají v GE Money Bank hypoteční dny. V jejich rámci získáte při návštěvě pobočky zpracování hypotéky a odhad nemovitosti zdarma. GE navíc pokračuje v akci, kdy zažádáte-li o hypotéku pro změnu na internetu, vyhnete se rovněž poplatku za zpracování. Tato akce platí do 30. června 2011 za předpokladu uzavření smlouvy o hypotečním úvěru s délkou fixace úrokové sazby na 3, 5 nebo 10 let nejpozději do 31. srpna 2011.  
 • Oberbank zahájila v polovině února kampaň na hypotéky. Po její dobu lze získat akční úrokovou sazbu s dobou fixace 5 let od 4,2 % p.a. Součástí akce je i refinancování hypotečního úvěru bez poplatku za zpracování. V únoru pokračuje i akce na termínovaný vklad Top jistota na 1 rok. V rámci nabídky získáte úrokovou sazbu 1,8 %. Podmínkou získání akční úrokové sazby je aktivní účet Oberbank Žirokonto nebo minimální výše vkladu 300.000 Kč.
 • V rámci tzv. Podnikatelských dnů, které se uskuteční od 7.3. do 20.3. snižuje Raiffeisenbank úročení úvěrů pro podnikatele o dva procentní body. U nezajištěných úvěrů tak nyní nabízí podnikatelské úvěry od 7,00%, u zajištěných minimální sazba klesá na 5,6%. Banka zároveň v rámci akce nebude účtovat poplatek za poskytnutí úvěru. Ten standardně činí 0,5% z výše úvěru, min. 5000 Kč.
 • Volksbank CZ připravila od února do března 2011 následující nabídku: Ke dvouletému termínovanému vkladu založenému k Běžnému spořicímu účtu vedenému v eurech nabízí Volksbank možnost získat bonus až do výše 300 EUR.
  Celý březen 2011 mohou zájemci o refinancování hypotečního úvěru využít akční nabídky v jejímž rámci bude Volksbank CZ nově příchozím klientům nabízet úrokové sazby 3,89 % p.a. pro splatnost do 10 let a 3,99% pro splatnost nad 10 let.  
 • U Waldviertler Sparkasse von 1842 byla do 31. 3. 2011 prodloužena akce na založení tzv. Vkladového účtu s bonusem. Jde o jednorázový vkladový účet, který zaručuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání. Úrokové sazby se pohybují v rozmezí od 2,2 % do 2,9 % p.a. v závislosti na výši vkladu a zvolené výpovědní lhůtě. Vybírat můžete ze dvou výpovědních lhůt 18 nebo 30 měsíců. Minimální vklad na tento produkt činí 30.000 Kč.
 • Wüstenrot v rámci své jarní kampaně na hypotéky platné od 15. března do 30. června snižuje poplatky i úrokové sazby. U hypotéky do 85 % LTV s pětiletou fixací úrokové sazby není účtován poplatek za vyřízení. U hypotéky do 85 % LTV s dvou a tříletou fixací je účtován jednotný poplatek 2 999 korun. U refinancování stávajících úvěrů na bydlení došlo ke snížení úrokové sazby u hypotéky do 85 % LTV o 0,25 p.b: u tříleté minimální na 3,69 % p.a. a  u tříleté garantované na 3,99 % p.a.; u pětileté minimální na 3,76 % p.a  a pětileté garantované na  4,06 % p.a . 


Stavební spořitelny


 • Pokud od ledna 2011 do 30. června 2011 ukončíte stavební spoření a uzavřete novou smlouvu o stavebním spoření s minimální cílovou částkou 150 000 Kč, obdržíte jako odměnu za svoji věrnost Buřince finanční prémií ve výši až 1 500 Kč.
 • Pokud uzavřete u Českomoravské stavební spořitelny do 31. 3. 2011 prvotní nebo následnou smlouvu a vložíte na ni minimální vklad 70 tisíc Kč a úhradu za uzavření smlouvy, vklad se vám zhodnotí o bonusové 1 %. Akce navíc obsahuje neúčtování úhrady za vedení účtu v prvních dvou letech a neúčtování úhrady (0,5 % z cílové částky) při předčasném ukončení smlouvy ve vázací době.
  Žádosti o překlenovací úvěry Topkredit, Topkredit plus a Tophypo vyřídíte do 31.3. bez poplatku za zpracování.  
 • Od 14.3. nabízí Modrá pyramida Hypoúvěr s akční úrokovou sazbou. Pro obdobní od 14. března do 25. dubna 2011 poskytuje slevu z úrokové sazby všech typů Hypoúvěrů až 0,4 %. Tato sleva se odvíjí takto: ke slevě 0,1 % určené pro všechny Hypoúvěry může mít klient slevu 0,2 % při splácení úvěru z běžného účtu vedeného u Komerční banky a dále slevu 0,1 % při sjednání Rizikového životního pojištění Pyramida od Komerční pojišťovny.
 • Od 17. 1. běží u Raiffeisen stavební spořitelny akční sleva ze vstupního poplatku ve výši 1000 Kč, doplněná u vybraných klientů o dvojnásobné úročení vkladů v prvním roce spoření. Kampaň poběží do 30. 4. 2011.
 • Wüstenrot stavební spořitelna prodloužila původní akci do konce března 2011. Nabízí smlouvy o stavebním spoření s úrokem z vkladů 2,5 % ročně. Spoření pro děti do 18 let Wüstenrot Kamarád+ je bez poplatku za uzavření smlouvy, tedy s úsporou až 3000 Kč. Smlouva o stavebním spoření Wüstenrot Team umožňuje získat prémii až 2000 korun.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: ÚČTY A SPOŘENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.