V anketě Pojišťovna roku 2010 s přehledem vítězí Kooperativa

11.05.2011 | , AČPM
Tiskovka - NEPOUŽÍVAT


10.5.2011 V pořadí již 11. ročník odborné ankety Pojišťovna roku zná své vítěze – pojišťovací makléři z celé České republiky ohodnotili výkony pojistitelů v roce 2010 zcela jednoznačně: z celkových pěti vyhlašovaných kategorií získala Kooperativa pojišťovna ze skupiny VIG celkem čtyři prvenství. Nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění pak již třetím rokem za sebou obhájila Evropská Cestovní Pojišťovna.

Výsledky dnes slavnostně ohlásili organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu: Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP). Galavečera v nové budově Národního muzea v Praze se zúčastnilo na 250 makléřů, top manažerů pojišťoven, zástupců ČNB a MF, představitelů asociací finančního trhu a dalších významných hostů v čele s viceguvernérem ČNB prof. Vladimírem Tomšíkem.

„Letošní výsledky dokazují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva, zejména s ohledem na přetrvávající hospodářskou krizi,“
zhodnotil 11. ročník ankety předseda AČPM Zdeněk Voharčík. Stoupající prestiž soutěže podle jeho názoru podtrhuje význam úlohy makléřů na pojišťovacím trhu.

„O vyspělosti českého pojišťovnictví také svědčí výsledky našeho průzkumu mezi vrcholovými manažery českých pojišťoven a zprostředkovatelských společností. Dvě třetiny respondentů jsou přesvědčeny, že domácí trh je dnes na srovnatelné úrovni jako trhy vyspělých evropských států,“ potvrzuje Romana Benešová, Partner oddělení Poradenských služeb zaměřených na řízení rizik a regulaci společnosti KPMG Česká republika.

„Letos jsme po dohodě s ČAP hodnotili zhruba polovinu kategorií ve srovnání s předchozími ročníky – udržet se na špičce tedy vyžadovalo daleko větší úsilí než v minulosti“, doplňuje Ivan Špirakus, místopředseda AČPM: „Největší změny zaznamenala kategorie specializovaného pojištění: pojišťovna Atradius, jejíž doménou je pojištění pohledávek, se z loňského třetího posunula na 2. místo, a KUPEG úvěrová pojišťovna (dříve EGAP) poskočila z 5. příčky na medailovou třetí. Zbylá místa TOP 5 nově obsadily pojišťovny Euler Hermes Čescob (rovněž specialista na pojištění komerčních rizik) a Pojišťovna VZP, která se dostala do pozornosti makléřů zejména svou nabídkou zdravotního pojištění cizinců.“

Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů na základě nominací členů AČPM a doporučení pojistitelů také již pošesté v historii ankety udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Letos byl jmenován PhDr. Vladimír Přikryl, uznávaný specialista na problematiku soukromého pojišťovnictví a dlouholetá opora legislativního odboru Ministerstva financí ČR.

Novinkou galavečera bylo ocenění nejlepšího projektu financovaného Nadačním fondem pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví, které získal tým Vysoké školy ekonomické v Praze vedený prof. Evou Ducháčkovou.

Organizátoři ankety rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo o ztvárnění ceny pro Pojišťovnu roku 2010. Prvenství získala Alena Hájková, studentka II. ročníku, se svým návrhem originálních skleněných „polštářů“, které vyfoukali skláři z novoborské huti.
Štítky:

Články ze sekce: Tiskovka - NEPOUŽÍVAT