Komentář AWD ČR k rozhodnutí řeckého parlamentu o přijetí úsporného balíčku

30.06.2011 | , AWD
Tiskovka - NEPOUŽÍVAT


29.6.2011 „Řecký parlament dnes učinil v době téměř za vteřinu dvanáct rozhodný krok k záchraně národní ekonomiky. Po schválení vládního návrhu úsporných opatření by nyní měla obdržet další část životně důležité půjčky poskytnuté MMF a EU. V situaci, kdy téměř 80% obyvatel odmítá navržená úsporná opatření je dnešní schválení důkazem, že ekonomické argumenty již konečně převládly nad politickým přístupem bránění koryt.

Státům eurozóny tak alespoň pro několik následujících měsíců spadl kámen ze srdce. Nyní ovšem začíná nejdůležitější část řeckého ozdravného procesu. Nejenom evropské státy v čele s Německem a Francií budou od toho okamžiku bedlivě sledovat, jakým způsobem se skutečně naplňují jednotlivé kroky řeckého vládního balíčku úspor.

Prozatím však můžeme očekávat uklidnění situace, a to zejména na měnových trzích, kde v krátkodobém horizontu budeme svědky posilování eura proti ostatním globálním měnám.“

Autorem komentáře je Ing. Jan Macek, analytik AWD ČR

Články ze sekce: Tiskovka - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.