ČS vydala pětileté hypoteční zástavní listy

05.02.2004 | , Finance.cz
BYDLENÍ


ČS vydala zbývající pětileté hypotéční zástavní listy emitované 21.8.2003 v objemu 200 mil. Kč s kuponem 4,5 %. Celková jmenovitá hodnota emise tak dosáhla 3,0 mld. Kč.

Česká spořitelna vydala zbývající část emise hypotečních zástavních listů (HZL) vydaných 21. srpna 2003. Jmenovitá hodnota části emise činí 200 mil. Kč. Dosavadní jmenovitá hodnota emise činila 2,8 mld. Kč, souhrnná celková jmenovitá hodnota emise tak dnes dosáhla 3,0 mld. Kč. Vydáním zbývající části emise se naplnil její celkový maximální objem.

HZL o jmenovité hodnotě 10 000 Kč nesou pevný úrokový výnos 4,50 % p.a. a jsou splatné v roce 2008. Úrokové výnosy podle zákona nepodléhají zdanění a vyplácejí se v plné výši. Výplatu výnosů i jmenovité hodnoty ve stanovených termínech garantuje jako emitent Česká spořitelna.

HZL lze nakoupit ve velkých regionálních centrech a v dalších vybraných pobočkách České spořitelny. Aktuální seznam poboček, které nabízejí HZL, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a na bezplatné informační telefonní lince 800 207 207.

Podmínkou k nákupu HZL je aktivní majetkový účet klienta ve Středisku cenných papírů. Prodejní cena HZL České spořitelny se stanovuje denně podle aktuálních výnosů na českém dluhopisovém trhu. Při nákupu HZL na pobočce České spořitelny se čistý výnos do splatnosti pro investora pohyboval v posledních 30 dnech mezi 2,70 % až 2,92 %.

Česká spořitelna rovněž nabízí odkoupení HZL od klienta kdykoli před datem splatnosti za stanovenou aktuální cenu pro odkup. Ceny pro prodej i nákup HZL jsou denně zveřejňovány v kurzovním lístku. Doba vypořádání prodeje i nákupu je tři pracovní dny. Zvláštní službou pro fyzické osoby je zasílání výnosů z dluhopisů na stanovený peněžní účet.

Emise je součástí patnáctiletého dluhopisového programu hypotéčních zástavních listů, jehož celkový maximální objem nesplacených hypotéčních zástavních listů stanovila Česká spořitelna na 10 mld. Kč. Prospekt dluhopisového programu se společnými emisními podmínkami a emisní dodatek s doplňkem emisních podmínek pro danou emisi schválila Komise pro cenné papíry a jsou k dispozici u České spořitelny jako emitenta, vedoucího manažera a administrátora emise a na burze.

Zdroj: Tisková zpráva ČSPomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.