Bilanční suma ČMSS překročila hranici 100 miliard korun

04.08.2004 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Obchodními a hospodářskými výsledky za první pololetí roku 2004 Českomoravská stavební spořitelna potvrdila svou pozici mezi stavebními spořitelnami v České republice a současně i vynikající postavení mezi tuzemskými bankami.

Finanční stabilitu a výkonnost ČMSS prokazuje tvorba zisku za prvních šest měsíců roku. "Provozní zisk před zdaněním dosáhl za toto období výše 375 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 47,4 %. Čistý zisk pak za první pololetí 2004 činí 305 milionů korun a ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to znamená nárůst o 19,9 %", uvedl marketingový ředitel Rostislav Trávníček.  Bilanční suma stavební spořitelny překročila k poslednímu červnovému dni stomiliardovou hranici, když dosáhla částky 100,9 miliardy korun. Meziroční srovnání tak v tomto případě vykazuje nárůst o 21,7 %.

Českomoravská stavební spořitelna evidovala k 30. červnu 2004 celkem 2 390 671 platných vkladových a úvěrových účtů. Za první pololetí poskytla 37 802 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkové výši téměř 9 miliard korun a je nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení v České republice.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.