GE Capital Bank nabízí garantované sazby a nové fixní periody hypoték

04.08.2004 | , Finance.cz
BYDLENÍ


GE Capital Bank zjednodušila a zprůhlednila tři základní typy hypotečních úvěrů - Standard, Premium a Optimum. Zcela zrušila produkty s úrokovými sazbami "od", u nichž si klienti nemohli být dopředu jisti, jakou "cenu úvěru" získají.

Banka dále umožňuje svým klientům, aby si zafixovali úrokové sazby na jeden, tři, pět a deset let. Tak se mohou okamžitě dovědět cenu, za kterou jim bude úvěr poskytnut, a o to snáze si potom vyberou hypotéku, která odpovídá jejich potřebám. Garantované úrokové sazby poskytuje GE Capital Bank bez ohledu na příjmy a věk klienta, délku úvěru, účel úvěru a nemovitost.

Fixace úrokových sazeb je aktuálně atraktivní i z jiného pohledu. Na finančních trzích se očekává postupný nárůst úrokových sazeb, tedy i růst sazeb hypotečních úvěrů. "Proto je pro klienty výhodné zafixovat si současné sazby na delší časové období. Vyšli jsme jim vstříc výhodnou úrokovou sazbou na desetiletou fixní periodu, která patří k nejnižším na českém trhu. Hypotéku Standard může klient získat s garantovanou sazbou na desetiletou fixaci ve výši 6,05 %,“ uvedl manažer hypoték GE Capital Bank Stanislav Rokos.

U hypotéky Standard banka stanovuje tři úvěrová pásma. První pásmo paltí pro hypotéky od 300 tisíc do 1,5 milionu korun, druhé pro úvěry v objemu od 1,5 do 3 milionů Kč a třetí pásmo je pro hypotéky nad 3 miliony korun. Zde jsou úrokové sazby pro tento typ úvěru:

Výše hypotéky

Délka fixace

1 rok

3 roky

5 let

10 let

od 300 tis. Kč do 1,5 mil. Kč

4,65

4,95

5,95

6,45

od 1,5 mil. Kč do 3 mil. Kč

4,45

4,80

5,75

6,25

nad 3 mil. Kč

4,25

4,65

5,55

6,05


Zdroj: GE Capital Bank

Hypotéka Premium  je potom určena hlavně pro klienty, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky s delší dobou splatnosti. Pro fixní roční periodu je stanovena úroková sazba 3,35% p.a. Sazba pro tříletou fixní periodu činí 4,35% a pro pětiletou periodu 4,95%. Úrokové sazby hypotéky Optimum, které se pohybují v rozmezí od 5,60% do 7,55%, potom zahrnují i životní pojištění. "S výběrem optimální varianty pomůže klientům osobní hypoteční bankéř GE Capital Bank," sdělila manažerka externí komunikace GE Capital Bank Eva Chaloupková.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.