Kdy se žádost o hypotéku téměř rovná sebevraždě?

07.01.2014 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Hypotéka není automaticky cesta k pohodlnějšímu životu. V některých případech se žádost o hypotéku spíše než slavnostnímu zahajovacímu výstřelu rovná průstřelu lebky. Tendenci k „sebevražedným“ sklonům pak mají ve spojitosti s hypotékou i ti psychicky stabilnější z nás.

Vím, že přijdu o práci

S prominutím absolutně nejhloupější důvod k žádosti o hypotéku. Ano, nezaměstnaný člověk skutečně nemá v bance šanci, to však není důvod k tomu, abychom o hypotéku žádali hned, jak začneme mít pocit, že přijdeme o zaměstnání. Omluvou zde není ani to, že jsme si „jistí“ tím, že si brzy najdeme práci jinou. Nic není jisté a velmi snadno se může náš „pobyt“ na úřadu práce protáhnout z plánovaných dnů či týdnů na měsíce. Podpora v nezaměstnanosti je pak vždy výrazně nižší, než kolik činí naše příjmy, pobírat ji navíc můžeme max. po dobu 6 měsíců. Nemalá část lidí, kteří požádají o hypotéku v době, kdy mají přijít o lukrativní pozici (která jim dává šanci na nižší úrokovou sazbu), nakonec o svou nemovitost přichází – banka jim ji zabaví. Ukvapené kroky nás tak mohou dočasně připravit o střechu nad hlavou a vystavit nám „stopku“ při další žádosti o hypotéku (žádná banka neposkytne hypotéku žadateli, kterému již byla v uplynulých 4 letech zabavena nemovitost).

Více v článku Kdy se žádost o hypotéku téměř rovná sebevraždě? na prodej.finance.cz.


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.