Podle průzkumu realitní kanceláře Palladium Reality ceny bytů výrazně klesají

09.09.2004 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Podle významné pražské realitní kanceláře v letošním roce významně poklesly ceny bytů na tuzemském realitním trhu. Propad se především projevil u panelových bytů a dlouhodobých pronájmů.

Za prvních osm měsíců letošního roku se ceny bytů snížily místy až o dvacet procent. Stejný směr nabraly i dlouhodobé pronájmy, které se meziročně propadly až o deset procent.

„Podle našich analýz a zkušeností stojí za velkým letošním poklesem hodnoty nemovitostí především propad cen panelových domů. Na snížení cen se největší měrou podílí především zvýšení nabídky nových bytů. Zřejmé je to zvlášť ve srovnání s rokem 2003, kdy se ceny bytů zvýšily během roku o téměř 15 procent,“ sdělil majitel realitní kanceláře Palladium Reality Petr Wimmer.

Jednoznačně vzestupný trend představují zvlášť v Praze jen ceny rodinných domků. Tento vývoj podle odborníků ovlivňuje především vyšší poptávka způsobená snadnou dostupností hypotečních úvěrů a finančně zajímavé podmínky především pro mladou generaci zákazníků.

Více informací o možnostech financování bydlení najdete zde.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.