Počet rekonstrukcí v Česku během léta přibývá

21.08.2014 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Počet českých domácností, které během léta rekonstruují své bydlení, stále přibývá. Podle aktuálních údajů Raiffeisen stavební spořitelny se poptávka po úvěrech na rekonstrukce během léta zvýšila o 60 až 80 % oproti zimním měsícům. Lidé modernizují především kuchyně, koupelny a bytová jádra. Při rekonstrukcích kladou důraz zejména na úsporu energií.

Počet stavebních a rekonstrukčních prací během léta vzrůstá. Stálé letní počasí umožňuje realizovat nejen vnitřní, ale i venkovní rekonstrukce. „Během léta je skutečně poptávka po úvěrech na rekonstrukce vyšší než v zimních měsících. Dá se říct, že přibližně o 60 až 80 %. Klienti úvěry na rekonstrukce nejčastěji využívají na modernizaci kuchyní, koupelen, bytových jader nebo na výměnu oken, kompletní zateplení či pořízení nové střechy,“ řekla Jitka Jechová, mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny. „Pro tyto účely je úvěr od stavební spořitelny mnohem výhodnější než běžný spotřebitelský úvěr v bance. Lidé tak mohou ušetřit i několik desítek tisíc korun,“ dodala Jechová.

Více v článku Počet rekonstrukcí v Česku během léta přibývá na prodej.finance.cz.

Podle Českého statistického úřadu meziročně vzrostl index stavební produkce za leden až květen o 5,9 %. „Rok 2014 přinesl v oblasti ekonomiky a tím i průmyslu a stavebnictví nadmíru dobrá čísla. Počet stavebních zakázek stavebních podniků s 50 a více zaměstnanci ve 2. čtvrtletí 2014 meziročně vzrostl o 3,3 %. Podniky tedy uzavřely celkem 11 350 zakázek,“ popsal Pavel Ševčík. Ke konci 2. čtvrtletí 2014 se situace ještě zlepšila. Stavební podniky s 50 a více zaměstnanci měly celkem smluvně uzavřeno již zhruba 14 tisíc zakázek, což představuje růst o 10,3 %,“ uzavřel Ševčík s tím, že velkou část poptávky tvoří právě rekonstrukce, u nichž není tak velká administrativní náročnost jako u nových projektů.

Zdroj: MEDIA JOURNAL, Lesensky.cz

-->


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.