Zájem o nové bydlení přetrvává

18.11.2004 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Z ankety, která byla zveřejněna na našich stránkách vyplývá, že neustálé převládá zájem o nové bydlení. Jaké jsou hlavní důvody?

V anketě v sekci Bydlení jsme se Vás ptali, zda v nejbližší době uvažujete o koupi nového bytu. Výsledek ankety nám opravdu potvrdil zájem, i když ne tak přesvědčivý.

Uvažujete v nejbližší době o koupi nového bytu?

Ano

39 %

Ne

34 %

Nevím, neuvažoval jsem o tom

28 %

Zájem o pořízení nového bydlení především podporují dobré podmínky financování: levné hypotéky a výhodné stavební spoření.

Na druhou stranu si nové bydlení především pořizují mladí lidé, pro které jsou zatím hypotéky nedostupné. Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí poskytování novomanželských půjček. Maximální výše půjčky je 300 000 Kč s možnosti odečtu 30 tisíc za každé dítě (max. 3 děti). Půjčku budou moci mladí lidé využít nejen na stavbu bytu nebo domu, ale i na jeho koupi. Peníze mohou ale použít také na koupi podílu v družstvu, pokud se stanou nájemníky takto pořízeného družstevního bytu. Ten, kdo už nějaký družstevní podíl vlastní, nebude mít na půjčku nárok.

V nové anketě na www.finance.cz v sekci Bydlení se Vás ptáme na preferovaný způsob financování bydlení.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.