Existuje hypotéka pro mladé?

21.04.2005 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Získání hypotečního úvěru pro mladé je většinou velkým problémem. Podmínkou je stabilní pravidelný příjem, což je v případě čerstvých absolventů většinou nesplnitelné.

Řešení vlastního bydlení je pro mladého člověka zásadní otázkou. Vzhledem k výši investice je skoro nemožné uhradit celý závazek z vlastních zdrojů. V tomto případě nám pomůžou úvěry a půjčky. Co ale dělat v případě, že jsme příliš mladí a finanční ústavy nám nechtějí poskytnout hypotéku? I takové otázky se řeší v našem poradenském centru, kde každý týden odborníci z dané oblasti odpovídají na otázky z problematiky financování bydlení, investic, financování penze, pojištění, firemního financování, daní a účetnictví.

Otázka:

Dobrý den, dcera má stavební parcelu a chtěla by započít s výstavbou RD. Má čistý příjem okolo 20 t Kč, ale bohužel je zaměstnaná krátce, a to 4 měsíce, je to její první zaměstnání. Má také stavební spoření. Financování výstavby RD by chtěla pomocí hypotéky nebo jiného produktu. Poradíte mi nějaký finanční ústav nebo produkt, pro který nebude JEDNA ZE ZÁKLADNÍCH PODMÍNEK delší doba zaměstnání a tudíž je možné i v jejím případě záměr profinacovat? Předpokládaná výše úvěru by se mohla pohybovat 1,5-2,0 mil Kč a doba splatnosti 20-30 let. Děkuji za vaši odpověď

Odpověď:

Děkuji za Váš dotaz. Co se týká krátkého zaměstnání Vaší dcery, tak lze toto řešit, neboť některým ústavům toto nevadí. Záleží hlavně na tom, zda má už smlouvu na dobu neurčitou. Bylo by potřeba i vědět jaké má Vaše dcera stavební spoření a jaký je jeho aktuální stav. Splátka při 20 leté hypotéce se může pohybovat kolem 10 - 14 tisíci a bonitně by na něj měla dcera stačit. Konkrétní identifikaci instituce, kde by se úvěr dal vzít, Vám nejsem schopen dát, neboť potřebuji zkonkretizovat její finanční potřebu. Zde patří i možnost ručitele, zda už má pozemek, možnost dalšího ručení, jaké má další splátky, Kolik je let Vaší dceři a některé další otázky. Toto je možné dořešit na osobní schůzce, kde bychom spolu našli nejvhodnější způsob financování. Pokud máte zájem o zjištění , tak mi pošlete na Vás kontakt a já se Vám ozvu. S pozdravem Ing. Jaroslav Münster, t.: 603236380, jaroslav.munster@awdcr.czPomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.