Dnes zakládající schůzka akcionářů Cestovní pojišťovny

17.05.2000 | ,
POJIŠTĚNÍ


perex-img Zdroj: Finance.cz

Dnes by se měla uskutečnit zakládající schůzka akcionářů Cestovní pojišťovny, která chce poskytovat povinně smluvní pojištění cestovních kanceláří proti úpadku. Zájem stát se jejím akcionářem projevilo podle dřívějších informací Ladislava Čuhaje z přípravného výboru této pojišťovny 170 cestovních kanceláří.

Zakladatelé pojišťovny budou mít po schůzce deset dní na složení peněz a poté bude podána žádost na ministerstvo financí o udělení licence. Ta by měla být udělena do šesti týdnů, takže počátkem července by Cestovní pojišťovna mohla začít fungovat. Základní jmění specializovaného ústavu bude minimálně 156 miliónů korun.

Zákon o cestovním ruchu, který povinné pojištění cestovních kanceláří proti insolventnosti přikazuje, nabude účinnosti 1. října 2000. Cestovní kanceláře mohou pro pojištění využít ještě půlročního přechodného období.

Ministerstvo financí zatím obdrželo žádost o licenci na poskytování tohoto pojištění pouze od České podnikatelské pojišťovny.

Zdroj: ČTK

Autor článku

 

Články ze sekce: POJIŠTĚNÍ