Vyšetřovatelé Kooperativy prozatím odhalili méně podvodů než vloni

19.07.2017 | , Kooperativa
Tiskové zprávy


Za první pololetí 2017 Kooperativa odhalila celkem 508 pojistných podvodů a uchráněná hodnota dosáhla výše 108 milionů Kč.

V loňském roce to za stejné období bylo 594 pojistných podvodů za 157 milionů Kč. „Celkem letos naši specialisté prověřovali 755 podezřelých pojistných událostí, v roce 2016 to bylo 771 případů. Výši uchráněné hodnoty v loňském roce ovlivnilo několik velkých případů, které odhalili,“ představuje vývoj pojistných podvodů Vojtěch Stavný, vedoucí Bezpečnostního odboru v Kooperativě.

Nejvíce, téměř polovinu pojistných podvodů, generovalo životní a úrazové pojištění, celkem 239 případů, 215 podvodů pak pojištění vozidel. Ještě v roce 2014 výrazně převažovaly pojistné podvody u pojištění vozidel. Největší objem pojistných podvodů Kooperativa v prvním pololetí roku 2017 řešila v Ústeckém kraji a v Praze. Nejméně problematické jsou z hlediska pojistných podvodů Pardubický, Královéhradecký kraj a Vysočina.

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.