Sv. Václav vychází letos na středu. Obchody zůstanou zavřené

21.09.2022 | , Finance.cz
Spotřebitel


Během svátku Dne české státnosti budou zavřené obchody a supermarkety. Tak říká pár let starý zákon. Obchody a provozovny s prostorem větším než 200 metrů čtverečních musí být během vybraných svátků zavřené. Někde ale přece jen otevřou. Kde všude můžete na zářijový státní svátek nakoupit?

Svatého Václava a Den české státnosti oslavíme ve středu 28. září. Čeká nás pracovní volno a budou zavřené obchody s plochou větší než 200 metrů čtverečních. Dle platného zákona jsou tyto obchody povinně zavřené během 8 stanovených svátků a 28. září patří mezi ně.

Nezapomeňte si proto nakoupit už během týdne. Případně můžete během svátku nakoupit:

  • v malých obchodech, v místních večerkách a kioscích, pokud budou otevřené,
  • na benzinových pumpách,
  • v lékárnách, které nezavřou,
  • v obchodech na letištích, vlakových a autobusových nádražích,
  • na internetu.

28. září státní svátek a zavřené obchody

Zdroj: Shutterstock

 

Budou otevřená obchodní centra?

Na to není úplně jednoznačná odpověď, protože obchodní centra jako taková povinnost zavřít nemají. Ale obchody nad stanovenou prodejní plochu, které se nacházejí v obchodních centrech, zavřít musí. Teoreticky tak tedy může být OC otevřené, ale bez otevřených obchodů. Většinou proto zavírají i obchodní centra, ale to víceméně závisí na rozhodnutí jejich managementů.

Letos nás pak ještě čekají další dva svátky, z čehož 28. října připadá na pátek a obchody musí být zavřeny. 17. listopadu budou obchody otevřené, svátek pak připadá na čtvrtek. Obchody dále budou zavřeny také na vánoční svátky. 
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 75 krát

Články ze sekce: Spotřebitel