DIAMANTY ČESKÉHO BYZNYSU 2020

12.02.2020 | , Finance.cz
Tiskové zprávy


Na slavnostním večeru v brněnském hotelu Courtyard by Marriott byly 11. 2. 2020 uděleny Diamanty českého byznysu pro Jihomoravský a Zlínský kraj – ceny, které jsou prestižním ohodnocením výkonnosti českých firem v jednotlivých regionech.

Ceny Diamanty českého byznysu jsou udělovány na základě žebříčku, sestavovaného vždy ke konci roku analytickými experty společnosti Bisnode na základě objektivních ekonomických ukazatelů za poslední tři roky (letos tedy za období 2016-2018) pro všech čtrnáct krajů České republiky, přičemž za každý kraj jsou oceňovány vždy tři nejlépe hodnocené společnosti.

Vedle těchto regionálních cen byla udělena také zvláštní cena Nejperspektivnější společnost.

VÝSLEDKY JIHOMORAVSKÝ KRAJ:

 1. ProfiSales s.r.o.
 2. SOLSOL s.r.o.
 3. ARTIN, spol. s r.o.
 4. SH TRANS, s.r.o.
 5. TestLine Clinical Diagnostics s.r.o.
 6. SUDOP BRNO, spol. s r.o.
 7. Flowmon Networks a.s.
 8. Kleis, spol. s r.o.
 9. HT Steel, a.s.
 10. UNICOM servis, spol. s r.o.

VÝSLEDKY ZLÍNSKÝ KRAJ:

 1. DIOFLEX s.r.o.
 2. KLEMAT CZ s.r.o.
 3. Miroslav Chuděj, s.r.o.
 4. PERPERUNA ECO s.r.o.
 5. GLOBALFOL s.r.o.
 6. Entec Solutions a.s.
 7. STÍN KOVO s.r.o.
 8. MINEWORKS s.r.o.
 9. ALTECH, spol. s r.o.
 10. TEAZ s.r.o.

NEJPERSPEKTIVNĚJŠÍ SPOLEČNOST – partnerské ocenění společnosti Enterprise Investors za udržitelný profitabilní růst získala společnost Flowmon Networks a.s.

KRITÉRIA ŽEBŘÍČKU

Do žebříčku vstupují společnosti se sídlem v České republice, které splňují obrat 100 mil. Kč až 5 mld. Kč a mají veřejně dostupné účetní závěrky za poslední tři roky. Kvalitativním kritériem je schopnost firem dostát svým závazkům, což znamená, že hodnocená společnost nesmí být v likvidaci či insolvenčním řízení a současně nesmí být evidována jako nespolehlivý plátce/osoba s pohledávkami státu či dalších subjektů. Za každý kraj se stanoví TOP 10 firem s nejlepšími výsledky dle následujících parametrů:

 • Nárůst tržeb
 • Nárůst aktiv
 • ROE – poměru hospodářského výsledku po zdanění k vlastnímu kapitálu
 • Běžná likvidita – oběžná aktiva / krátkodobé závazky

O PROJEKTU

Diamanty českého byznysu jsou projektem společnosti COT media, která se českému podnikatelskému prostředí dlouhodobě věnuje ve vydávaných titulech (COT, Komora, Be the Best). Základním posláním projektu je ocenění nejúspěšnějších podnikatelských subjektů a jejich následná podpora v podobě série networkingových setkávání a propojování podnikatelské sféry i akademického a expertního prostředí.

Projekt navazuje na loňský ročník projektu Diamanty českého byznysu a předchozí ročníky seriálu regionálních setkání, jejichž smyslem bylo pod heslem České firmy a české hlavy spojovat českou vědu s tuzemskými firmami a institucemi.

Odbornými garanty celého projektu jsou Univerzita Karlova, ČVUT, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Hospodářská komora České republiky, podklady k oceněním byly zpracovány renomovanou expertní společností se systémem kreditních ekonomických dat Bisnode.

Titulárním partnerem projektu je Generali Česká pojišťovna, generálním partnerem je ČSOB, hlavním partnerem je společnost Enterprise Investors.

Partnery projektu jsou společnosti Tesla, Česká pošta, Crowe, Alukov, Českomoravská záruční a rozvojová banka, Korus EU, Deluvis Wealth Management, Altro Management, Asociace rodinných firem, Pavelka Partners, Škofin, Nobless Czech, Pražská mincovna, sklárna Rückl, À la Maison.

Autor článku

Redakce

Redakce  


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: Tiskové zprávy