5 tipů, jak vyřešit problém s internetem

28.05.2022 | , Adobe Stock
Komerční sdělení


Nestabilní padající pomalý internet je noční můra dnešní doby. Abyste mohli pracovat z domova bez obav či se bavit sledováním online televize bez přerušení, připravili jsme pět řešení na nejčastější problémy s internetem.

#1 Optikou proti neustálému vypadávání

Nejlepším řešením, jak vyzrát na nestabilní pomalý internet, je přejít na vysokorychlostní internet optika. Optický kabel se od DSL připojení liší tím, že nefunguje na principu přenosu dat elektrickými impulsy. Vaše data se bezpečně posílají světelnými paprsky v optických vláknech a bez ztráty svižnosti mohou putovat i kilometry daleko. Vysoká rychlost funguje na stahování i odesílání. Obrovskou výhodou optického internetu je tak úžasná rychlost a spolehlivost. Tato volba je vhodná spíše pro obyvatele měst, protože optická síť hustě pokrývá zejména bohatě obydlené oblasti.

#2 Prevence je nejlepší lék

Ani ten nejrychlejší internet nemá šanci, pokud byste ho používali na zavirovaném počítači. Například spyware naruší systém vašeho počítače natolik, že si zabere internetovém připojení jen pro sebe. Nebo některé virusy šíří samy sebe tím způsobem, že odesílají z vašeho účtu jeden e-mail za druhým. Takovým způsobem mohou odeslat až stovky zpráv za minutu, tak si jen představte, co to udělá s rychlostí vašeho připojení. Před viry a spywary vás neochrání žádná zbraň, ale kvalitní antivirus a určitá obezřetnost.

Proto nezapomínejte na prevenci a vybavte svůj počítač kvalitním antivirovým program. Pokud hledáte ten nejlepší antivirus, zvolte ESET NOD32. Je to legendární rychlý a nenáročný antivirus, který je nejlepší volbou pro hráče i běžné uživatele, kteří chtějí pracovat bez vyrušení. Stačí ho nainstalovat a o nic víc se nestarat. Chrání počítače s operačním systémem Windows.

ESET NOD32 chrání váš počítač před podvodnými webovými stránkami, která se snaží získávat vaše citlivá data (tzv. phising), a pomáhá najít a odstranit všechny typy hrozeb, od virů a červů přes ransomware a rootkity až po spyware. Chrání vaši digitální identitu před škodlivým kódem, který se jinak účinně maskuje. A co více, nezpomalí váš počítač, protože díky nízkým systémovým nárokům můžete pohodlně pracovat či hrát bez vyrušení.

#3 Nízká rychlost

Máte už stránku na měření rychlosti mezi oblíbenými záložkami, protože jste neustále nespokojení s rychlostí svého připojení? Pokud poskytovatel tvrdí, že už něj žádný problém není, hledejte chybu ve své domácnosti. Zkuste přemístit svůj router, krátký dosah Wi-Fi může být způsoben překážkami (jako jsou skříně nebo zdi). A vůbec nejčastějším problémem je vyrušení Wi-Fi signálu. 

K tomu dochází nejčastěji v místě, kde se nachází velké množství Wi-Fi sítí (např. sídliště, obytné domy, velké firmy). Ale Wi-Fi síť mohou vyrušit i další zařízení, které pracují na stejné frekvenci (např. bezdrátová myš, bezdrátová klávesnice, ale i různá Bluetooth zařízení). V takovém případě buď můžete pootočit anténu svého routeru nebo změnit jeho kanál, což je poněkud pokročilejší činnost, takže ji možná budete chtít nechat nějakému technikovi. Anebo si pořiďte modernější router s podporou novějších typů Wi-Fi sítí, které nejsou na vyrušení signálu tak citlivé.

#4 Za vším hledejte router

Zlatou radou všech IT techniků je restartování produktu (jak počítače, mobilu, tak routeru), které může přinést žádoucí zlepšení situace. Router můžete jednak vypnout a zapnout, ale když už u něj budete, doporučuje se ho i vypojit ze zásuvky alespoň na dobu 5 minut. Právě router je velmi častým viníkem špatného, nestabilního či zcela nefungujícího připojení. Často se sám restartuje (např. z důvodu neaktuálního firmware), může se také přehřívat (pokud nemá příliš velký výkon a vy na něj kladete velké nároky) a všelijak zlobit. Investice do nového, modernějšího zařízení vám může ušetřit vrásky s nefunkčním internetem a vyřešit problémy s připojením.

#5 Vsaďte na spolehlivého poskytovatele

Stát se může samozřejmě cokoliv, ale když internet odebíráte od spolehlivého poskytovatele, máte vždy vyšší šanci na kvalitní a stabilní služby. Společnost Telly poskytuje internet už od roku 2015 a dokáže pohodlně zavést DSL internet a optický internet do více než 3,8 milionu českých domácností. A kdybyste přeci jen měli nějaký problém s internetem, můžete se obrátit na jejich zákaznickou linku 533 427 533, která je k dispozici každý den v týdnu. Navíc mají síť interních techniků a smluvních partnerů, kteří jsou připraveni řešit váš problém téměř okamžitě.


 

Články ze sekce: Komerční sdělení