Čistá mzda pro 46 013 Kč hrubého

Povedlo se vám získat nové zaměstnání, kde jste si domluvili určitou hrubou mzdu, ale teď marně přemýšlíte, na jaký čistý příjem se vlastně můžete těšit? Nebo jste snad dostali v práci přidáno a rádi byste si spočítali, kolik vám každý měsíc přistane na účtu? Pomoci by vám mohla naše kalkulačka čisté mzdy, která vám požadovanou částku rychle spočítá.


Vaše čistá mzda 36 330 Kč Celkové zdanění mzdy 40,97 % Roční čistá mzda 436 125 Kč Změnit výši hrubé mzdy


Jak vypočítat čistou mzdu?

Ačkoliv vám to tak možná připadá, výpočet čisté mzdy ve skutečnosti není tak složitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vždy je ovšem nutné vzít v potaz, co má na výslednou částku vliv. Jsou to například odvody na zdravotní a sociální pojištění, výše daně (zálohy na dani) a také různé slevy na dani včetně daňového zvýhodnění na děti.

Pokud chcete vědět, jak se mění vaše čistá mzda při různě vysoké hrubé mzdě, můžete si nahoře vybrat link přímo s vybranou hrubou mzdou, který vám přímo vypočte vaši čistou mzdu. Pokud chcete do výpočtu zadat i další parametry jako je počet děti, nebo třeba invaliditu, klikněte přímo na odkaz v kalkulačce Změnit výši hrubé mzdy a všechny potřebné parametry zadejte. Po kliknutí na tlačítko „Spočítat“, se vám objeví výsledná částka včetně roční výše čisté mzdy a informace o jejím celkovém zdanění.