Jak si stojí investiční zlato v současné nepříznivé době? Jde o dobrou investici?

12.11.2022 | , zlataky.cz
Komerční sdělení


Zlato bylo roky nedílnou součástí správného investičního portfolia, které dokáže ochránit úspory před vysokou inflací. Platí to i v současné ekonomické krizi?

Zdroj: shutterstock.com

S rostoucí inflací a v důsledku několika světových krizí poptávka po zlatě stoupá. Za posledních třicet let se jeho hodnota navíc zpětinásobila a stále je vysoce likvidní. Investiční zlato má podobu slitků, ingotů nebo mincí. Má i v současné turbulentní době pořád co nabídnout?

Zlato v současnosti

Lidé volí investiční zlaté slitky a mince hlavně v dobách krize, protože hledají bezpečné uchování peněz. Tyto tendence lze pozorovat i v současné době. Výhodou zlata je, že nemá riziko protistrany, nikdo vám nic nedluží jako u jiných aktiv. U zlata se neplatí žádné úroky a je osvobozeno od DPH.

Investiční portfolio a role zlata

Výnosnost zlata není příliš velká. Lidé si jej pořizují hlavně kvůli ochraně před inflací, i když ta současná mu dává dost zabrat. Rozhodně se nehodí jako krátkodobá investice. Přesto se odborníci většinou shodují na tom, že nákup menšího množství zlatých investičních mincí nebo slitků je vhodné realizovat. Pořád jde o vzácný kov, který má jen omezenou dostupnost, vydrží věky a jen tak něco ho nepoškodí.

Zlato je pevné, odolné a nehrozí u něj kyberútoky nebo kyberkrádeže. Mimoto se hodí i pro začínající investory. Nejčastěji se obchoduje v trojských uncích. Jedna trojská unce váží 31,103 gramu.

Kde koupit investiční zlato?

Do zlata můžete investovat přes burzu nebo fyzicky, kdy si koupíte zlaté slitky a mince. Můžete je uložit v domácnosti nebo uskladnit například v pronajaté bankovní bezpečnostní schránce. Nakupujte výhradně od renomovaných a prověřených dodavatelů, který mají všechny potřebné certifikáty garantující pravost a ryzost zlata. Ověřte si, zda cena investičního zlata odpovídá aktuálním kurzům na trhu, přečtěte si recenze nebo dejte na doporučení jiných lidí. Nakupovat můžete osobně na pobočce prodejce nebo online.

Zlato zaujímá ve světě významnou roli v rezervách velkých mocností a nakupuje se po celém světě. Stále jde o bezpečnou a stabilní investici vhodnou i do nejisté doby.