Jak na řádný úvěr?

Rychlost získání řádného úvěru můžete uspíšit snížením cílové částky (za cenu snížení výše úvěru), změnou tarifní varianty, ukládáním sum větších než 20.000 Kč za rok a uložením částky už na začátku roku (mnoho z nás to dělá na poslední chvíli ke konci roku).

Spořitelny často nabízí i v rámci tarifů výběr rychlosti spoření. Rychlé varianty umožňují rychlejší růst hodnotícího čísla, kompenzovaný pozdějšími vyššími splátkami z úvěru.

Ve chvíli, kdy splníte podmínky a prokážete spořitelně účelovost prostředků na investici do bytových potřeb na území ČR a dostatečné příjmy na návratnost půjčky, nic vám již nebrání v získání úvěru. V drtivé většině případů, v závislosti na výši úvěru a vaší bonitě, spořitelny nevyžadují dalšího ručitele. Ještě jednou raději zdůrazněme, že na rozdíl od samotného stavebního spoření jsou úvěry z něj již účelové. Nemůžete z nich financovat například koupi automobilu.

Spořitelny si většinou již neúčtují poplatek za vyřízení řádného úvěru, který by byl v tomto případě už duplikací jednou zaplacené částky za uzavření stavebního spoření (většinou 1 % z cílové částky). Do nákladů za úvěr byste měli ovšem započítat poplatky za vedení účtu pohybující se kolem 300 Kč za rok. Například Buřinka již po vás tento správní poplatek nebude chtít, pokud platíte za vedení účtu stavebního spoření. Úvěry jsou úročeny mezi 3–5 % p. a., a to fixní úrokovou sazbou po celou dobu splácení. Výhodné je, že úvěr můžete kdykoli splatit bez sankčních poplatků typických pro hypotéky.

Úroky z řádných úvěrů

Pokud bychom jednoznačně prohlásili, že úvěry od stavebních spořitelen jsou výhodnější (nebo méně výhodné) než hypotéky, značně bychom situaci zjednodušili. Úvěr od stavební spořitelny se skládá z překlenovací půjčky a řádného úvěru. Zatímco překlenovací úvěr celkovou půjčku od spořitelny zdražuje, úvěr řádný ji naopak většinou zlevňuje. Zvláště pokud počítáte už u spoření s následnou půjčkou. Úroky se pak pohybují už od 3,5 p. a.

Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 2 krát


Související články: