Kalkulačka výše příjmu pro požadovaný důchod 2024

Chcete vědět, jaký musíte mít příjem na požadovaný důchod? Zadáte pár údajů na naší kalkulačce a ta vám požadovaný příjem jednoduše spočítá.

Pro výpočet důchodu stačí vložit pouze dobu pojištění v celých letech a výši požadovaného důchodu. Do doby pojištění se započítávají všechny roky, kdy bylo placeno důchodové pojištění a náhradní doby pojištění.

Náhradní doby pojištění jsou např.: studium před rokem 2010, evidence na ÚP v zákonném rozsahu, civilní služba, vojenská služba, péče o dítě do 4 let, pobírání invalidního důchodu třetího stupně, péče o bezmocnou nebo závislou osobu v souladu se zákonem. Kromě výkonu vojenské služby, péče o dítě nebo péči o bezmocnou nebo závislou osobu, která se započítávají ze 100 %, se náhradní doby pojištění započítávají z 80 %.

Zajímá vás výpočet pro rok 2023? Podívejte se na kalkulačku pro rok 2023.

 

Kalkulátor vám po zadání počtu let pojištění a výše požadovaného důchodu vypočte nutnou výši průměrné měsíční mzdy pro jeho získání pro rok 2024
Výpočet je proveden podle legislativy platné pro přiznání důchodu v roce 2024.

Vzhledem k tomu, že při výpočtu důchodu dochází k redukci příjmů, v některých případech vám kalkulačka vypočte maximální výši důchodu, kterou lze při uvedené době pojištění získat bez ohledu na případné vyšší příjmy, což je dáno tím, že se na výši příjmů nad druhou redukční hranici nepřihlíží.

Zajímá vás výpočet pro rok 2023? Podívejte se na kalkulačku pro rok 2023.

 

Redukce osobního vyměřovacího základu pro výpočtu důchodu v roce 2024

  • Do částky první redukční hranice (19 346 Kč) se bude osobní vyměřovací základ započítávat ze 100 %.
  • Z částky nad první redukční hranici (19 346 Kč) do druhé redukční hranice (175 868 Kč) se bude osobní vyměřovací základ započítávat z 26 %.
  • K částkám nad druhou redukční hranici (175 868 Kč) se již nepřihlíží.

Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát


Související články: