MPSV bude i nadále pokračovat v poskytování bezúročných úvěrů sociálním podnikům

24. 11. 2023 12:33 | , Finance.cz
ÚVĚRY A PŮJČKY

Sociální podniky budou moci i nadále čerpat bezúročný úvěr na své projekty. Kdy bude možné podat žádost a jaké jsou podmínky programu?

MPSV bude ve spolupráci s Národní rozvojovou bankou (NRB) pokračovat v poskytování bezúročných úvěrů sociálním podnikům, a to díky financím z EU. Nejedná se přitom o klasickou dotační podporu projektových záměrů, ale tzv. finanční nástroj, který představuje moderní formu podpory z fondů EU.

Dozvíte se:

Kolik peněz je prozatím vyčleněno na poskytování úvěrů?

Na poskytování úvěrů MPSV vyčlenilo 270 milionů Kč. Výše provozních a investičních úvěrů se bude moct pohybovat od 400 tisíc do 25 milionů Kč.

Bezúročné úvěry pro projekty sociálních podniků

Zdroj: Depositphotos

Jaké jsou podmínky programu?

Projekt musí být zaměřen na investiční aktivity sociálního podniku, související zejména se zaváděním nových technologií výroby, modernizací výroby nebo služeb. Podporováno je také rozšíření kapacity podniku nebo nabízených produktů či služeb, a z toho vyplývající zvýšení rozsahu činností, které podnik provádí.

TIP: Další dotační programy pro podnikatele

Kdy se půjde do programu přihlásit?

Výzva pro předkládání projektů s názvem Finanční nástroj na podporu sociálního podnikání bude vyhlášena 30. 11. 2023. Příjem žádostí do programu S-podnik začne na jaře 2024 a je možný na všech pobočkách NRB v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni a Českých Budějovicích.

Štítky: