Krátce o autorovi Lucie Mečířová

Lucie Mečířová Odmaturovala na pedagogické škole, ale učitelkou být nikdy nechtěla. Už od malička ji totiž mnohem víc lákal svět slov a vět. Psaní článků na plný úvazek se věnuje od roku 2012. Od té doby vystřídala řadu online magazínu, zpracovávala nejrůznější témata a věnovala se copywritingu. V roce 2017 pak odepsala na jeden pracovní inzerát, díky kterému ještě tentýž rok nastoupila do Mladé Fronty, přesněji na portál Finance.cz. Aktuálně se pak ještě snaží prorazit i ve světě beletrie.

Napište autorovi

Zpět na seznam všech autorů

Články uživatele Lucie Mečířová

Kdo bude letos muset zaplatit solidární daň?

20. 1. 2020

Máte v zaměstnání nebo podnikání nadstandardně vysoké příjmy? V takovém případě je dost vysoká šance, že budete muset v roce 2020 zaplatit solidární daň. Co je o ní dobré vědět?

Kdy budou pololetní prázdniny v roce 2020?

17. 1. 2020

Vánoční svátky a prázdniny vám nestačily a již teď začínáte vyhlížet další volno? Za chvíli jsou tu pololetní prázdniny. Co před nimi děti čeká a jak dlouho budou trvat?

Kouříte, pijete nebo hazardujete? V roce 2020 odvedete státu na daních víc

16. 1. 2020

Kuřáci, konzumenti tvrdého alkoholu, ale i osoby, které provozují hazardní hry, se v roce 2020 musejí připravit na daňové změny. Čeho se budou týkat?

Cestovní náhrady 2020 za používání motorových vozidel a stravné

14. 1. 2020

Pokud jede zaměstnanec na služební cestu, může mu vzniknout příspěvek na stravné. Jestliže navíc k dopravě použije vlastní motorové vozidlo, přísluší mu i další cestovní náhrady. O kolik se pro rok 2020 zvyšují?

Co se bude lišit při výpočtu čisté mzdy v roce 2020?

3. 1. 2020

I v roce 2020 nastávají při výpočtu čisté mzdy změny. Lišit se budou např. minimální zálohy na zdravotní pojištění, ale i strop pro sociální pojištění a rozhodná částka při platbě solidární daně.

Jak si zažádat o obecní byt v centru Brna

31. 12. 2019

Přijdou vám nájmy, které nabízejí soukromé osoby, ale i firmy příliš vysoké? Obecní byty jsou levnější. Přečtěte si však, co musíte udělat, abyste obecní byt v centru Brna mohli získat.

Co potřebujete k zařazení do evidence žadatelů o pronájem obecního bytu v centru Brna?

27. 12. 2019

Uvažujete o tom, že si zažádáte o obecní byt v centru Brna? Nejprve se musíte nechat zařadit do evidence žadatelů o pronájem běžného obecního bytu. Jak se nechat zařadit a jaké dokumenty k tomu doložit?

Jaké inovace a FinTech vám mohou nabídnout banky?

19. 12. 2019

Hledáte účet, který by vám umožňoval nejen správu vašich financí, ale i možnost spoření či investic? Chtěli jste zkusit nakoupit kryptoměny, ale na vlastní pěst jste se toho báli? Dnes to lze i prostřednictvím běžného účtu. Kde a jak?

Máte nárok na příplatky, když pracujete na dohodu o provedení práce?

17. 12. 2019

Našli jste si brigádu, kde budete pracovat i v nočních hodinách nebo o víkendu? Zaměstnancům v takových případech náleží příplatky. Budete mít na ně nárok i vy jakožto brigádníci?

I na České hory se vyplatí pojistit. Jak?

16. 12. 2019

Pojedete na hory? České nebo zahraniční? Na tom nezáleží. Pojistit se proti úrazu a odpovědnosti se vyplatí i na našem území. Jak je to ale s pojistným plněním při požití alkoholu a je nutné pojistit zvlášť také děti?

Jak na zimu zabezpečit chalupu

12. 12. 2019

Máte chatu nebo chalupu? Před zimou by se měla patřičně zabezpečit, a to nejen proti hlodavcům nebo zlodějům. Vhodné je uvažovat i o správném pojištění. Co všechno se v zimě může s nemovitostí stát?

Kdy vám o Vánocích dorazí balíček?

10. 12. 2019

Nakupování vánočních dárků je v plném proudu. Čím dál více lidí nakupuje dárky přes internet. Kdy můžete čekat jejich doručení? A jak dlouho trvá celý proces a kdy k vám balík dorazí? Lze jej nějak pojistit?

Chceme, aby studenti neplýtvali časem a firmy penězi, propojujeme je smysluplně, říkají zakladatelé Xflow

9. 12. 2019

Měli jste někdy problém najít stáž? A pokud se náhodou zadařilo, vzpomínáte na ni jen v negativním slova smyslu a s tím, že vám vlastně nic nedala? To se snaží změnit Lukáš Apolenář a Dominik Růžička, zakladatelé projektu Xflow.

Do čeho Češi nejčastěji spoří a investují

6. 12. 2019

Češi jsou v oblasti spoření a investování opatrnější a spíše konzervativnější. Kam ukládají své peníze a jaké investiční nástroje nejčastěji volí?

Kdo vám může pomoci dostat se z dluhů? Společnost KRUK

4. 12. 2019

Máte problém se splácením dluhů? Anebo chcete pomoct někomu blízkému? Možná jen hledáte někoho, kdo by vám mohl se splácením poradit. Pomoci by vám mohla společnost KRUK.

Jak a kde se přihlásit nebo odhlásit z plateb za televizi a rozhlas

29. 11. 2019

Máte doma televizi a rádio? Anebo aspoň jedno z toho? A platíte koncesionářské poplatky? Pokud ne, přečtete si, kde se k platbám můžete přihlásit a co vás čeká, pokud za přijímače nebudete platit.

Co radí expert ohledně pojištění dětí?

26. 11. 2019

Uvažujete o tom, že své děti necháte pojistit? Na co byste se při výběru pojištění měli dívat? A nebude lepší nejdříve začít u sebe? Přečtěte si, co o pojištění pro děti říká expert.

3 případy, kdy nedostanete příspěvek na bydlení

25. 11. 2019

Máte příliš vysoké výdaje za bydlení? Chcete si zkusit zažádat o příspěvek? Dosáhnou na něj jen někteří. Kdy na něj rozhodně nemáte nárok?

Kdo musí platit rozhlasové a televizní poplatky nejen v nájmu?

21. 11. 2019

Posloucháte rádio? Anebo jen rádio vlastníte, ale neposloucháte? A co televize? Musíte platit rozhlasový poplatek, který společně s televizí spadá do koncesionářských poplatků? Kdo je od platby osvobozen?

Kdo v Brně nebude muset platit za komunální odpad?

20. 11. 2019

Kdo všechno musí v Brně, ale i zbytku ČR platit poplatek za komunální odpad? V roce 2020 nastávají v systému změny. Koho se budou týkat?

Jaké sociální dávky jsou jednorázové?

19. 11. 2019

Některé sociální dávky nečerpáte několik měsíců po dobu, kdy na ně splňujete nárok, ale po přiznání je můžete obdržet pouze jednorázově. Které to jsou?

Za jakých okolností budete mít nárok na pohřebné?

18. 11. 2019

Vypravovali jste teď blízké osobě pohřeb anebo vás vypravování teprve čeká? A už jste si zjišťovali, jestli nebudete mít nárok na pohřebné?

Vánoční přehled: zimní prázdniny, zavřené obchody, práce ve svátek a kvíz

14. 11. 2019

Za několik týdnů jsou tu Vánoce. Jak budou mít děti školní prázdniny? A nakoupíte o svátcích v obchodech, nebo budou zavřené? A na co máte nárok, pokud budete pracovat ve svátek?

Jak fungují odložené platby

13. 11. 2019

Za necelé dva měsíce jsou tu Vánoce. Většina Čechů se proto začíná shánět po vánočních dárcích. Při nákupech lze také čím dál častěji využít tzv. odložené platby.

Dosáhli by mladí na hypotéku snáz po zmírnění pravidel ČNB?

12. 11. 2019

Dosáhnout na vlastní bydlení je pro mladé rodiny obtížnější než kdykoliv dříve. Usnadní jim koupi vlastního bydlení zmírnění podmínek u hypoték? Jaké ještě mají možnosti, pokud nemají, ale i mají nějaké úspory a touží po vlastním domu nebo bytě?

Jak a kdy vám může pronajimatel zvýšit nájem?

11. 11. 2019

Bydlíte v pronajatém bytě a majitel vám každý rok zvyšuje nájemné? Může jej zvyšovat pravidelně? A pokud ano, kdy a o kolik? Jak na zvyšování nájemného nahlíží zákon? A jakou roli hraje nájemní smlouva?

Jak se může pronajimatel chránit proti prodělání a neplatičům

8. 11. 2019

Neplatící nájemník v bytě představuje pro pronajímatele velkou komplikaci. Už jeden nezaplacený nájem může narušit rodinný rozpočet. Právní úprava nájemního vztahu je ze zákona postavena tak, aby chránila více nájemníka než pronajímatele. Co by tedy měl majitel bytu do smlouvy zanést, aby minimalizoval rizika?

Jak a proč si zařídit elektronický podpis

7. 11. 2019

Chtěli byste si zřídit elektronický podpis, ale nevíte, jak na to? Kdy se vám vlastně může hodit a jak vás může ochránit?

Jak by měl pronajimatel nastavit výši nájemného

6. 11. 2019

Hledáte pronájem a ceny se vám zdají enormě vysoké? Anebo jste naopak pronajimatel a nevíte, jakou výši nájmu u nemovitosti stanovit? Přečtěte si, co by mělo ovlivňovat výši nájmu u nemovitosti a co můžete pokazit, pokud si stanovíte až příliš vysoké nájemné.

Hypotéka, stavební povolení anebo daň z nabytí u mobilních domů? Zeptali jsme se odborníka

4. 11. 2019

Máte vlastní pozemek a už delší dobu přemýšlíte nad tím, že si na něj pořídíte mobilheim? A dají vám na něj vůbec hypotéku? A co stavební povolení a daně?

Za jakých okolností můžete zrušit povinné ručení?

1. 11. 2019

Zjistili jste, že jinde se platí za povinné ručení o dost méně než ve vašem případě? Chcete na pojištění automobilu ušetřit a přejít k jiné pojišťovně? Kdy je to možné a co k tomu budete potřebovat?

Kdy bude vaše výdělečná činnost vedlejší?

31. 10. 2019

Chcete si založit živnost a pracovat jako OSVČ? Kdy bude vaše výdělečná činnost vedlejší a jaké to s sebou nese výhody?

Kdo hradí opravy v pronájmu: nájemce, nebo majitel?

30. 10. 2019

Pronajimatel po vás chce, abyste v nájmu uhradili opravu kuchyňského sporáku anebo třeba vany, či radiátoru? Jste povinni takovou opravu platit? A co je povinen nechat opravit pronajímatel? Zjistěte, kdy opravu nemusíte platit ze svého.

Máte nárok na odškodnění při úrazech v MHD?

29. 10. 2019

Autobus, kterým jste jeli, měl dopravní nehodu a vy jste skončili v nemocnici? Řidič tramvaje prudce zabrzdil, což způsobilo váš pád a následný otřes mozku? Přesně v takových situacích mají poškození nárok na finanční odškodnění. Jak v takových případech postupovat? A kdo to bude platit?

Penzisté a cestovní pojištění do zahraničí

24. 10. 2019

I senioři velmi rádi cestují do zahraničí. Ani ti by však neměli zapomínat na sjednání správně nastaveného cestovního pojištění, které je může finančně ochránit v případě zdravotního problému v cizině. S čím ale počítat?

Co je dobré vědět o vratné jistotě u pronájmu?

23. 10. 2019

Když se stěhujete do nového pronájmu, jak vysokou vratnou kauci po vás může majitel bytu požadovat? Ve výši třech anebo rovnou šesti nájmu? A na co ji po skončení nájemního období může využít? Přečtěte si v našem rozhovoru.

V jakých velkých obchodech můžete zaplatit stravenkou?

22. 10. 2019

Dostáváte od zaměstnavatele stravenky? Pak víte, že je neberou ve všech supermarketech nebo hypermarketech. Kde jimi můžete zaplatit? A jak velký nákup?

eNeschopenka 2020: co se změní?

21. 10. 2019

S rokem 2020 přijdou v oblasti dočasné pracovní neschopnosti další změny. Začne fungovat tzv. eNeschopenka. Koho se bude týkat a co se změní?

Jak na výměnu nebo reklamaci dálniční známky

16. 10. 2019

Koupili jste si novou dálniční známku, ale při lepení se vám poškodila? Anebo jste ji již poškozenou dostali? Lze kupón dálniční známky reklamovat u prodejce anebo po nějaké době nechat vyměnit? Pokud ano, kdy je to možné?

Co je dobré vědět o ochranné lhůtě?

15. 10. 2019

Dostali jste v zaměstnání výpověď a během pár dnů po odchodu vás skolila nemoc? Budete mít nárok na nemocenskou? A co náhrada mzdy nebo platu? Jak vlastně funguje ochranná lhůta?

Jak pomůže dětem v exekuci novela insolvenčního zákona?

14. 10. 2019

Několik tisíc dětí je v Česku v exekuci. Odkud si dluhy přinesly? Dají se nějakým způsobem prominout? A jak na to nahlíží novela zákona?

Kdy budete muset zaměstnavateli zaplatit svou dovolenou?

10. 10. 2019

U zaměstnance může nastat situace, kdy bude muset zaměstnavateli zaplatit za to, že čerpal dovolenou. Jak je to vůbec možné a za jakých okolností takový případ může nastat?

Otec na mateřské dovolené: co potřebujete vědět?

9. 10. 2019

Na mateřskou nemusí nastoupit pouze matka dítěte. Peněžitou pomoc v mateřství může čerpat i otec. Má to však trošku jiná pravidla. Jaká?

Kdy nevzniká nárok na odškodnění za pracovní úraz?

8. 10. 2019

Pokud se vám během výkonu práce stane úraz, máte právo na odškodnění. Každý případ je však posuzován individuálně, a proto může jasně vyjít najevo, že kvůli příčinám úrazu nárok na odškodnění nemáte. V jakých situacích tedy nic nedostanete?

Proč dětem založit stavební spoření?

7. 10. 2019

Uvažujete o tom, že dětem založíte stavební spoření? Bude smlouva výhodnější než pro dospělého? Jaké má vlastně stavebko výhody a proč spořit peníze zrovna na něm?

Co je dobré vědět o nákupu bitcoinů?

4. 10. 2019

Láká vás investování do kryptoměn? Tou nejznámější vůbec je bitcoin. Jak v posledních několika letech nabíral na síle? Vyplatí se do něj ještě investovat? A kde jej uchovávat?

Kdo a kdy vám může zrušit trvalý pobyt?

26. 9. 2019

Pokud si zřídíte trvalý pobyt v nájmu, může vám ho majitel bytu odhlásit? A pokud ano, kdy a za jakých okolností? Co k tomu bude pronajímatel potřebovat doložit za dokumenty?

Kdy může pojišťovna požadovat přirážku ke zdravotnímu pojištění?

23. 9. 2019

Co je přirážka ke zdravotnímu pojištění a kdy ji zdravotní pojišťovna může požadovat? Jak je vysoká a kdy a jakým způsobem se proti ní můžete odvolat?

Jak a kde si v roce 2019 zařídit ošetřovné?

19. 9. 2019

Onemocnělo vám dítě anebo jiný člen rodiny? Potřebujete s ním zůstat doma a starat se o něj v době nemoci? A máte nárok na ošetřovné? Přečtěte si, komu musí být přiznáno.

Jak a kde zjistím, že mám dluhy na zdravotním pojištění?

18. 9. 2019

Nejste si jistí, zdali něco nedlužíte své zdravotní pojišťovně? Jak můžete zjistit, zda nemáte dluhy na zdravotním pojištění? A co vás čeká, pokud je máte?


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.