Krátce o autorovi Lucie Mečířová

Lucie Mečířová Odmaturovala na pedagogické škole, ale učitelkou být nikdy nechtěla. Už od malička ji totiž mnohem víc lákal svět slov a vět. Psaní článků na plný úvazek se věnuje od roku 2012. Od té doby vystřídala řadu online magazínu, zpracovávala nejrůznější témata a věnovala se copywritingu. V roce 2017 pak odepsala na jeden pracovní inzerát, díky kterému ještě tentýž rok nastoupila do Mladé Fronty, přesněji na portál Finance.cz. Aktuálně se pak ještě snaží prorazit i ve světě beletrie.

Napište autorovi

Zpět na seznam všech autorů

Články uživatele Lucie Mečířová

Jak vysoký je v roce 2019 příspěvek na živobytí?

18. 7. 2019

Máte velmi nízké příjmy a nacházíte se v hmotné nouzi? Možná budete mít nárok na příspěvek na živobytí, který vám může alespoň trošku pomoct.

Co musíte vědět, když chcete sepsat závěť?

17. 7. 2019

V České republice se může dědit majetek podle zákonných podmínek, ale i ze závěti, případně oběma způsoby po jednom pozůstalém. Jak má ale taková závěť vypadat a jaké náležitosti musí obsahovat?

Hygienické limity aneb kolik toho můžete uzvednout v práci

16. 7. 2019

V mnoha zaměstnáních je pro výkon práce nutná manipulace s břemeny. Často jsou také porušovány normy, které platí pro zvedání těchto břemen. Kdo a kolik tedy může v práci uzvednout?

Možná budou opět 100% hypotéky. Pro koho ale?

15. 7. 2019

Na hypotékách posledních pár let visí řada omezení, díky kterým na ně plno lidí nedosáhne. To se ale může změnit pro mladé, kteří chtějí vlastní bydlení. Alespoň podle nového návrhu zákona.

Má nájemce nárok vidět vyúčtování za energie?

12. 7. 2019

Jste v pronájmu a domácí vám neukazuje vyúčtování za energie? Máte nárok vědět, zdali máte přeplatek nebo nedoplatek? Jak to ve skutečnosti je?

Kolik si můžete z dovolené dovézt cigaret a lahví alkoholu?

11. 7. 2019

Chcete si z dovolené přivézt tamější cigarety? Máte v plánu ze zahraničí dovézt přátelům doutníky a rodině nějakou tu láhev dobrého vína? Tak si přečtěte, jaké limity platí pro převoz alkoholu a tabákových výrobků ze zemí EU i mimo ně.

11 příplatků, na které můžete mít v práci nárok

10. 7. 2019

Pracujete o víkendu, o svátcích, ve ztíženém pracovním prostředí anebo máte rozdělené směny? V takovém případě máte nárok na příplatek. Dostat jej můžete i za pedagogickou činnost nebo za vedení.

Jak a kde se bránit proti rušení nočního klidu?

9. 7. 2019

S létem a prázdninami začíná i doba vysedávání na balkónech a terasách dlouho do noci, případně grilování na zahrádkách. S hlasitým vybavováním se tak snadno může dojít k rušení nočního klidu. Jak se bránit hlasitým sousedům?

Rozhovor: Jak vypadá vymáhání dlužných mezd přes úřad práce v praxi

8. 7. 2019

Máte uzavřenou pracovní smlouvu se zaměstnavatelem a ten vám přestal vyplácet mzdu? Víte, že máte nárok na kompenzaci od úřadu práce? Jak v takovém případě postupovat?

Na jaké předpisy se připravit před cestou autem k moři? (2)

3. 7. 2019

Jedete autem do zahraničí anebo rovnou k moři? V našem článku se dozvíte, na co byste si na silnici měli dát pozor v Řecku, Slovinsku a Španělsku.

Na jaké předpisy se připravit před cestou autem k moři? (1)

2. 7. 2019

Jiný kraj, jiný mrav a platit to může i v dopravních předpisech. Plno lidí na cestu k moři volí místo letadla auto. Na silnicích pro vás vždy platí pravidla dané země. Na co si tedy dát pozor?

Jak se vám může prodražit dovolená bez pojištění?

1. 7. 2019

Jedete letos na dovolenou do zahraničí a uvažujete, zdali se vám vyplatí sjednat cestovní pojištění? Víme, na kolik vás bez něj vyjde lékařská péče a i odtah auta.

Jak dlouho trvá vystavení rodného listu dítěte?

27. 6. 2019

Očekáváte co nevidět příchod potomka a přemýšlíte, jak je to s vystavením rodného listu? Kdo v takové situaci bude jednat a jak dlouho bude vydání trvat?

Komu náleží zvláštní příplatek za práci v zátěži?

26. 6. 2019

Pracujete v prostředí, které je velmi namáhavé na psychiku? Ohrožujete v práci své zdraví? V tom případě budete mít nárok na zvláštní příplatek. Jaká je jeho výše a kdo na něj má právo?

Jak budou letos placeni brigádníci?

25. 6. 2019

Zájem zaměstnavatelů o brigádníky je jako každý rok vysoký. Pracovních příležitostí je mnoho a student i si nebudou muset vydělávat jen doplňováním zboží nebo točením zmrzliny? V jakých oborech je poptávka? A kolik brigádníci dostanou na hodinu?

Chcete ochránit svůj nemovitý majetek? Může vám pomoci svěřenský fond

24. 6. 2019

Zájem o svěřenské fondy posledních několik let neustále stoupá. Lidé do něj navíc začali vkládat i nemovitosti. Jak funguje svěřenský fond a co se stane s vloženým majetkem?

Musíte v nájmu nového spolubydlícího nahlásit majiteli bytu?

20. 6. 2019

Chcete si do nájmu nastěhovat drahou polovičku anebo jen spolubydlícího, který vám pomůže s nájmem a domácností? Ne vždy potřebujete souhlas majitele nemovitosti. Kdy ale ano?

Kdy při horku v práci stačí pitná voda a kdy už musí být ochranné nápoje?

19. 6. 2019

I když nás první letní den čeká teprve pozítří, letní teploty jsou již nějakou dobu v plném proudu. Pokud i vy trávíte horké dny v práci, mohlo by vás zajímat, zdali vám zaměstnavatel musí zajistit pitný režim. V určitých situacích budete mít navíc nárok i na ochranné nápoje.

Co potřebují vědět studenti, kteří si hledají letní brigádu?

18. 6. 2019

Letní prázdniny jsou za dveřmi a v tomto období si plno studentů hledá letní brigádu. Ještě předtím, než začnou projíždět inzeráty na internetu, by však měli vědět hned několik věcí.

Nová pravidla oddlužení a osobního bankrotu pro rok 2019

17. 6. 2019

Od začátku června začala platit nová pravidla pro oddlužení. Co se tedy pro dlužníky a osobní bankrot mění?

Chystáte se v létě na festival? Kolik vás to bude stát

14. 6. 2019

Zvonek zvoní, škola končí, dovolená, prázdniny a léto začínají. Pro letní měsíce jsou pak typické nejrůznější akce a festivaly. Kam vyrazit nejen za hudbou a na jak dlouho a za kolik?

Jak vás musí v práci ochránit zaměstnavatel

13. 6. 2019

Některá zaměstnání jsou z hlediska pracovního úrazu rizikovější než jiná. V takových oborech je nutné, aby vám zaměstnavatel poskytnul určitou ochranu v rámci bezpečnosti práce. Na co máte nárok a co když bezpečnost podceníte?

Co patří do povinné výbavy u motorky?

12. 6. 2019

Motorka podobně jako automobil musí splňovat určitou povinnou výbavu, bez které by neměla vyrážet na silnice. Co mezi ni patří?

Rozhovor: Education.cz pomáhá zájemcům se studiem v zahraničí

11. 6. 2019

Chcete studovat v zahraničí na prestižních univerzitách? Projekt Education.cz pomáhá studentům dostat se na zahraniční vysoké školy. Co vám může nabídnout?

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

10. 6. 2019

Budete si pořizovat byt nebo dům? Ještě před samotnou koupí byste si měli ověřit a zhodnotit hned několik důležitých faktorů. Jaké to jsou?

Co dělat, když naleznete ztracenou věc?

6. 6. 2019

Našli jste venku věc, která působí, že má určitou hodnotu a někomu může chybět? Nalezli jste někde větší obnos peněz? Přečtěte si, jak v takovém případě postupovat.

Do kdy musí mít vaše dítě autosedačku?

5. 6. 2019

Autosedačky jsou určeny pro přepravu dětí autem. Zákon však jasně vymezuje, do kdy je budete muset používat. Kdy tedy budete moci s dětmi jezdit bez sedačky?

Jaké podmínky musí splňovat průkazová fotografie?

4. 6. 2019

Průkazová fotografie musí splňovat určitá kritéria, aby mohla být použita na doklad. Jde hlavně o rozměry a o to, co musí zobrazovat. Jak by tedy měla být fotka velká? A jak na ní musíte vypadat?

Jak je to s nárokem na odškodné při dopravní nehodě?

3. 6. 2019

Stala se vám dopravní nehoda a chcete se domáhat odškodného? Anebo si myslíte, že na něj nemáte vůbec nárok? Pojďte se s námi podívat, kdo všechno může získat finanční kompenzaci.

Bude vám na dovolené stačit cestovní pojištění k platební kartě?

30. 5. 2019

Společně s blížící se sezónou dovolených se zvyšuje i poptávka po cestovním pojištění. To je hojně nabízeno k platebním kartám. Postačí ale vůbec na klasickou dovolenou? Co všechno kryje? A jaké jsou jeho plusy a mínusy?

Karenční doba se u nemocenské ruší. Co se ještě mění?

29. 5. 2019

Nemocenská letos prochází velkými změnami. Tou nejzásadnější je pravděpodobně zrušení karenční doby. Co to bude znamenat pro zaměstnance?

Musí vám zaměstnavatel vydat zápočtový list?

28. 5. 2019

Zápočtový list je dokument, který od vás může požadovat budoucí zaměstnavatel. Co musí zápočtový list obsahovat? A musí vám být vůbec vydán?

Zaměstnávání cizince: jak si vyřídit povolení k zaměstnání?

27. 5. 2019

Aby mohl být cizinec v ČR zaměstnán, potřebuje si vyřídit řadu náležitostí. Jaké úřady bude muset obejít, aby získal povolení k zaměstnání? A co může postihnout zaměstnavatele, pokud zaměstná cizince bez pracovního povolení?

Co je dobré vědět o odpočtu DPH?

23. 5. 2019

Neuplatňujete si odpočet z DPH? Děláte chybu. Zvyšujete si tím totiž náklady. Pojďme se společně podívat na to, kdy můžete uplatnit nárok na odpočet a jaké jsou nejčastější chyby, které podnikatelé dělají.

Jak dlouhý nepřetržitý odpočinek vám musí dopřát zaměstnavatel?

22. 5. 2019

Jak dlouhá musí být pauza mezi dvěma směnami? A může vám ji zaměstnavatel zkrátit? A pokud ano, kolik hodin odpočinku vám musí ze zákona nechat?

Co dělat, když chcete dát výpověď ve zkušební době?

21. 5. 2019

Ukončit pracovní poměr už ve zkušební době není nic neobvyklého. Nemusí to být navíc pouze ze strany zaměstnance, ale i zaměstnavatele. Na jaké náležitosti by ale ani jedna ze stran neměla zapomenout?

Zaměstnávání cizince: jak si vyřídit zaměstnaneckou kartu?

20. 5. 2019

Jste cizinec a chcete si v Česku najít práci? Anebo jste naopak zaměstnavatel, který chce cizince zaměstnat, a nevíte, jaké náležitosti musí mít vyřízené? Přečtěte si užitečné info.

Komu a v čem můžou pomoci sdílené kanceláře?

16. 5. 2019

Lidí, kteří pracují na volné noze, stále přibývá. Do povědomí se navíc dostává pojem coworking neboli sdílené pracovní kanceláře. Pro koho je takové pracoviště vhodné a jaké má výhody?

Co musíte splňovat, abyste měli nárok na porodné?

15. 5. 2019

Jestliže vás v letošním roce čeká narození vytouženého potomka, určitě vás bude zajímat, zdali nemáte nárok na porodné. Kdo o něj může letos zažádat a komu bude schváleno?

Jak se odhlásit z platby zdravotního pojištění

13. 5. 2019

Potřebujete se odhlásit z platby zdravotního pojištění? Měníte pojišťovnu anebo se stěhujete do zahraničí? Přečtěte si, jak nic neopomenout.

Kdy může zaměstnavatel odvolat zaměstnance z dovolené?

10. 5. 2019

Myslíte si, že na dovolenou máte nárok a nikdo vám ji nemůže vzít? To se tedy pletete. Zaměstnavatel vám může dovolenou nejen zamítnout, ale dokonce vás z ní i odvolat.

Co byste měli vědět, když si berete pracovní pohotovost

9. 5. 2019

Přišel za vámi zaměstnavatel s tím, abyste si vzali pracovní pohotovost? A může si to vůbec dovolit? Co byste měli vědět o pracovní pohotovosti ještě před tím, než na ni nastoupíte?

Co musí obsahovat plná moc?

7. 5. 2019

Chcete někoho zmocnit k právním úkonům? Potřebujete, aby za vás někdo něco zařídil? Pravděpodobně budete muset sehnat plnou moc. Přečtěte si, jak ji sepsat a co musí obsahovat.

Jak si Česko vede v cenách nájmů oproti zbytku Evropy?

6. 5. 2019

Ceny nájmů rostou, koupit nemovitost je stále složitější a hůře dosažitelné. Právě proto výrazně stoupá poptávka po pronájmech. Jak jsou na tom Češi s cenami nájmů v porovnání s ostatními zeměmi a jaké to má důsledky na současný trh s nemovitostmi?

Do kdy je třeba podat přiznání k dani z nabytí nemovitosti?

6. 5. 2019

Prodávali jste dům a přemýšlíte, jestli se vás týká zdanění? Anebo jej kupujete a přemýšlíte, co vše bude třeba zaplatit? Na koho se tato daň vztahuje?

Co dělat, když cyklista zaviní dopravní nehodu?

3. 5. 2019

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Bohužel počet nehod u osob na jízdním kole stoupá. Jaké bezpečnostní prvky spadají do povinné výbavy u cyklistů? A jak postupovat, když způsobíte dopravní nehodu?

Lze získat dodatečné stavební povolení?

2. 5. 2019

Myslíte si, že vám nemůžou nakázat, abyste zbourali dům, který si tak pracně stavíte? Pak jste na omylu. Pojďme se společně podívat, kdy vám může úřad přikázat odstranění stavby a jak sehnat dodatečné stavební povolení.

Co se v pracovní smlouvě nevyplatí přehlédnout?

30. 4. 2019

Pracovní smlouva anebo i dohoda o provedení práce a pracovní činnosti musí obsahovat náležitosti, které jsou dány zákonem. Jaké informace byste v ní rozhodně neměli přehlédnout?

Rozhovor: pro koho je vhodná investice do vína a stařených destilátů?

29. 4. 2019

Chtěli byste zkusit investovat do vína, whisky anebo jiného destilátu? V našem rozhovoru vám odborník řekne výnos i to, kolik potřebujete na investici peněz.

Jaký je rozdíl mezi stravenkou a stravným?

26. 4. 2019

Stravné a stravenka rozhodně není to samé. Jaký je mezi nimi rozdíl a kdy je nárok na jedno anebo na druhé? Může vám být navíc „přiklepnuto“ oboje?


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.