Krátce o autorovi Lucie Mečířová

Lucie Mečířová Odmaturovala na pedagogické škole, ale učitelkou být nikdy nechtěla. Už od malička ji totiž mnohem víc lákal svět slov a vět. Psaní článků na plný úvazek se věnuje od roku 2012. Od té doby vystřídala řadu online magazínu, zpracovávala nejrůznější témata a věnovala se copywritingu. V roce 2017 pak odepsala na jeden pracovní inzerát, díky kterému ještě tentýž rok nastoupila do Mladé Fronty, přesněji na portál Finance.cz. Aktuálně se pak ještě snaží prorazit i ve světě beletrie.

Napište autorovi

Zpět na seznam všech autorů

Články uživatele Lucie Mečířová

V jakých velkých obchodech můžete zaplatit stravenkou?

2. 12. 2021

Dostáváte od zaměstnavatele stravenky? Pak víte, že je neberou ve všech supermarketech nebo hypermarketech. Kde jimi můžete zaplatit? A jak velký nákup?

Krizové ošetřovné se vrací. Kdy ho dostanete a kolik činí?

1. 12. 2021

Krizové ošetřovné se vrací nejen pro rodiče a některé podmínky se navíc změnily. Co se změnilo? Kdy vám bude ošetřovné náležet a kolik dostanete peněz?

Jaké společnosti a banky se připojují k milostivému létu? Home Creddit, Moneta či Air Bank?

30. 11. 2021

Institut milostivého léta sice platí především pro veřejnoprávní subjekty, ale přesto se k němu připojily i některé soukromé společnosti. U koho máte teď výhodnější podmínky na splacení dluhu?

Jaká je budoucnost bydlení v Česku v roce 2022?

29. 11. 2021

Jak to bude s hypotékami v blízké budoucnosti? A co mají čekat osoby, které nebydlí ve vlastním, ale využívají a pravděpodobně ještě dlouho budou využívat nájemní bydlení? Situace nevypadá vůbec dobře.

Milostivé léto platí i pro dlužníky u VZP. Úlevy nachystala i Moneta

26. 11. 2021

Máte dluhy u zdravotní pojišťovny? Pomoci vám může milostivé léto. Jakým způsobem ho můžete využít u všeobecné zdravotní pojišťovny? A co byste měli vědět?

Jak zažádat o mimořádnou okamžitou pomoc kvůli drahým energiím?

25. 11. 2021

Na vysoké ceny za energie lze využít sociální dávku mimořádná okamžitá pomoc. Jak, kde a na co si o ni můžete zažádat?

Jak často musíte na periodickou zdravotní prohlídku v zaměstnání?

24. 11. 2021

Budete muset kvůli práci pravidelně podstupovat pracovnělékařské prohlídky? Jak často na ně budete muset chodit a proč na ně vůbec musíte?

Jaké máme rizikové kategorie práce?

22. 11. 2021

Kategorie rizikovosti práce se určují hned podle 13 faktorů, které mohou výrazně a hlavně negativním způsobem narušit zdravotní stav zaměstnance. Jak se tedy dělí a co spadá mezi zmíněné faktory?

Hlavní příčiny vysokých cen energií a dopady na topení

19. 11. 2021

Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký to bude mít dopad na topení?

Srovnání finanční situace českých domácností a pomoc z dluhů

18. 11. 2021

Předchozí rok výrazně otřásl rozpočtem řady nejen českých domácnosti. Jak je na tom jejich finanční situace ve srovnání s letošním rokem a kde vám mohou pomoci s dluhy.

Jaké sociální dávky lze využít při drahých energiích?

16. 11. 2021

Cena elektřiny a plynu prudce stoupla. Lze na pokrytí výdajů využít některé sociální dávky?

Zdražování energií: Co vám může pomoci?

12. 11. 2021

Energie prudce zdražily a osobám, které přešly k dodavatelům poslední instance po pádu Bohemia Energy byly vyměřeny zálohy, které oproti těm původním narostly o tisíce. Co vám takovou situaci může alespoň trošku usnadnit?

Elektronické dálniční známky 2021 a 2022

10. 11. 2021

Elektronické dálniční známky byly prvně zavedené loni. Na kolik vás letos vyjdou, jak je to s jejich platností a kde je můžete pořídit?

Co byste měli vědět o realitní úschově při nákupu nemovitosti?

10. 11. 2021

Budete v blízké době kupovat nemovitost? Kvůli ochraně financí se určitě budete poohlížet po úschově peněz, abyste ochránily své finance při nákupu tak drahé věci, jakou bezesporu nemovitost je. Můžete však svůj majetek vložit do úschovy realitní kanceláře?

Jakou zvolit úschovu peněz při nákupu nemovitosti?

9. 11. 2021

Budete v blízké době kupovat nemovitost? V takovém případě určitě přemýšlíte nad vhodnou úschovou peněz. Pojďme se tedy společně podívat, jaká pro vás bude nejvhodnější, ale i na to, jaká nesou úschovy rizika.

Kotlíkové dotace 2: Žádost ostatních domácností

8. 11. 2021

Na výměnu starého kotle za nový máte ze zákona čas pouze do konce září 2022. Na tuto výměnu je pak možné čerpat kotlíkové dotace. V programu Nová zelená úsporám na ně dosáhnou i domácnosti, které nemají nízké příjmy.

Kotlíkové dotace 1: Žádost osob s nižšími příjmy

4. 11. 2021

Týká se vás povinnost vyměnit starý kotel za nový, ale nemáte na to dostatečný příjem? Pomoci vám může nové kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz díky němu můžete ušetřit a jak podat žádost?

Do kdy vyměnit starý kotel a jak se to může dotknout komínu?

3. 11. 2021

Budete muset vyměnit svůj starý kotel za nový? Pokud ano, podívejte se, jaké dotace můžete na výměnu čerpat, do kdy máte čas a jak se může taková změna dotknout i komínu.

Jak práce v důchodu může zvýšit penzi

3. 11. 2021

Důchodce, který pracuje, si může po určité době zažádat o zvýšení důchodu. Jak na to a o kolik se vám zvýší penze?

Nákup nebo pronájem garáže a daně

2. 11. 2021

Koupili jste si garáž anebo byt s parkovacím stáním? Jak to bude ve vašem případě s daní z nemovitých věcí? A co když se rozhodnete místo pronajímat? Budete muset platit daň z příjmů a podávat daňové přiznání?

Rozhovor s Terezou Mizerovou: Ženy si méně věří a z obavy z neúspěchu si automaticky řeknou o menší plat

1. 11. 2021

Jak žena na vysoké pozici dokáže skloubit práci a rodinu, ale i co podle ní brání ženám v kariérním růstu a proč mají nižší plat - to i mnoho dalšího se dozvíte v našem rozhovoru.

11 příplatků, na které můžete mít v práci nárok

1. 11. 2021

Pracujete o víkendu, o svátcích, ve ztíženém pracovním prostředí anebo máte rozdělené směny? V takovém případě máte nárok na příplatek. Dostat jej můžete i za pedagogickou činnost nebo za vedení.

Co kryje pojištění vozidla a kdy vám nezaplatí škodu?

29. 10. 2021

Vyznáte se v pojistných podmínkách svého auta? Pokud ne anebo aktuálně nějaké druhy pojistek srovnáváte, podívejte se, co řešit při výběru a také na to, kdy vám i přes pojištění nebude nic proplaceno.

Zítra začíná milostivé léto: 5 věcí, které byste o něm měli vědět

27. 10. 2021

Pokud máte dluhy, zpozorněte. Zítřejším dnem začíná milostivé léto, které usnadní život mnoha dlužníkům. Přečtěte si, zdali se na vás náhodou nevztahuje a kolik budete muset platit.

Jaké kroky je třeba podniknout po bouračce anebo srážce se zvěří?

26. 10. 2021

Ne každý kvůli šoku během dopravní nehody anebo při srážce dokáže racionálně uvažovat a řešit situaci. Pojďme se proto společně podívat, jak byste se měli vůči sobě, policii a pojišťovně zachovat, pokud havarujete anebo srazíte na silnici zvěř.

5 případů, kdy nedostanete odstupné

25. 10. 2021

Zaměstnavatel vám bude dávat výpověď kvůli reorganizaci podniku? Přečtěte si, kdy při výpovědi anebo ukončení pracovního poměru nedostanete odstupné.

Jaké přestávky se započítávají do pracovní doby?

25. 10. 2021

Pracovní přestávka je pro mnoho zaměstnanců nejoblíbenější chvílí z celé práce. Proplácí vám ji ale zaměstnavatel, nebo při ní trávíte čas zadarmo?

Chci vrátit peníze od směnárny: odstoupení a lhůty

21. 10. 2021

Půjdete si v blízké době vyměnit peníze do směnárny? Ne všude budete spokojení. Kurz určitě nebude výhodný u všech. Jak postupovat a co vás čeká, pokud chcete vrátit směněné peníze?

Kdy je ohrožena bonita zaměstnance nebo OSVČ při žádosti o hypotéku

20. 10. 2021

I když ceny nemovitostí neustále rostou, žádostí o hypotéku pořád přibývá. Ne každému se však zadaří na úvěr dosáhnout a nejen kvůli ceně, ale i bonitě. Pojďme se společně podívat na sporné příklady u zaměstnanců, ale i živnostníků.

Jaké příjmy se počítají, když žádáte o hypotéku?

19. 10. 2021

Pokud si chcete zažádat o hypotéku, musíte splňovat hned několik podmínek bank, které stanovila ČNB. Dále také na základě výše částky, o kterou žádáte, musíte mít dostačující příjmy. Jaké příjmy vám banka bude zohledňovat a jaké vám také pomohou?

5 věcí, které byste měli vědět o výměně peněz ve směnárnách

18. 10. 2021

Léto už je sice dávno pryč, ale možná pojedete do zahraničí na podzim anebo dokonce na svátky a budete zvažovat výměnu peněz. Co byste v takovém případě měli vědět o nákupu peněz ve směnárně?

Co je dobré vědět, když chcete investovat do dluhopisů?

13. 10. 2021

Jste nováček, který by rád zkusil vložit své peníze do dluhopisů anebo jste už nějakou dobu rovnou drobný investor? Pojďme se společně podívat na několik věcí, které byste při výběru vhodné investice rozhodně neměli přehlédnout.

Brzy začne milostivé léto. Pomoci může velkému množství dlužníků

11. 10. 2021

Milostivé léto by mohlo pomoci velkému množství dlužníků. Možnost je však časově omezená. Jaké jsou lhůty a nemůže pomoci náhodou i vám?

Jaké příjmy se započítávají, když žádáte o přídavek na dítě?

8. 10. 2021

Přídavky na děti se letos zvýšily, díky čemuž na ně dosáhne více rodin s nezaopatřenými dětmi. O jaké částky se jedná a co se započítává do rozhodných příjmů?

Co se změnilo u poukazů na zdravotnické prostředky?

7. 10. 2021

U poukazů na zdravotnické prostředky se řada věcí v roce 2021 změnila. Jak dlouho je nově poukaz platný a může vám být vydán elektronicky?

Co dělat, když si hledáte nového obvoďáka nebo zubaře, ale všichni mají plno?

6. 10. 2021

Potřebujete si sehnat nového praktického lékaře? Váš zubař ruší svou ordinaci a sháníte nového, ale nikde vás nechtějí vzít, protože mají plno? Co v takové situaci můžete dělat?

Dědictví bez závěti a pozůstalý partner

5. 10. 2021

Řešíte aktuálně otázku dědictví? V takovém případě byste měli předně myslet na sepsání závěti. Jak dokáže ochránit váš majetek a jak bude dědit pozůstalý, ale za to nesezdaný partner, pokud poslední vůli nesepíšete?

Dlouhodobé ošetřovné v roce 2021

4. 10. 2021

Máte doma nemocného člena rodiny, který potřebuje dlouhodobou a celodenní péči po pobytu v nemocnici? Zažádejte si o dlouhodobé ošetřovné.

V jakých volbách a odkud můžete volit s voličským průkazem?

1. 10. 2021

Za chvíli nás čekají říjnové volby do Poslanecké sněmovny České republiky. Budete se chtít voleb zúčastnit, ale už teď víte, že nebudete ve svém volebním okrsku? A když si zařídíte voličský průkaz, budete moci volit odkudkoliv?

Jak zažádat o dlouhodobé ošetřovné

29. 9. 2021

Vaši blízkou anebo dokonce příbuznou osobu mají v blízké době propustit z nemocnice a vy víte, že se doma neobejde bez celodenní péče a pomoci? Zažádejte si o dlouhodobé ošetřovné. Popíšeme vám, jak na to.

Kolik letos dostanete za členství ve volební komisi?

27. 9. 2021

Členství ve volební komisi je poměrně slušně odměňováno. Máte nárok na placené volno od zaměstnavatele? A jak jsou na tom OSVČ?

Proč uzavření předmanželské smlouvy není ostuda a před čím vás chrání?

23. 9. 2021

Každý rok proběhne v České republice tisíce svateb. Naprostá většina budoucích manželů pak neuzavře předmanželskou smlouvu. Proč je dobré o ní minimálně uvažovat a před čím vás chrání?

Co dělat, když chcete dát výpověď ve zkušební době?

23. 9. 2021

Ukončit pracovní poměr už ve zkušební době není nic neobvyklého. Nemusí to být navíc pouze ze strany zaměstnance, ale i zaměstnavatele. Na jaké náležitosti by ale ani jedna ze stran neměla zapomenout?

Kolik stojí průkaz energetické náročnosti budov a kdy ho potřebujete?

22. 9. 2021

Budete prodávat anebo pronajímat nemovitost? V takovém případě si budete muset nechat vyřídit PENB. Co to je, kolik stojí a proč ho vlastně při prodeji nebo pronájmu domu či bytu potřebujete?

Co jste možná nevěděli o předdůchodu

21. 9. 2021

Uvažujete o tom, že byste už chtěli čerpat předdůchod? Jaké podmínky je k tomu nutné splnit a co o něm možná doposud nevíte?

Výpověď na nemocenské: Kdy se registrovat na úřadu práce a čerpat podporu?

20. 9. 2021

Pobíráte zrovna nemocenské dávky, ale skončila vám pracovní smlouva na dobu určitou, která vám už nebude prodloužena? Anebo jste výpověď dostali, jste na neschopence a nevíte, kdy se registrovat na ÚP? Povíme vám to.

5 rad při nákupu nemovitosti a ochraně budoucího majetku

16. 9. 2021

Ceny nemovitosti stále rostou, přičemž se společně s tím i zvyšuje poptávka. Mnoho lidí navíc hledá k nákupu chatu nebo chalupu. Co si ale při nákupu pořádně prověřit?

Jak je to s evidencí na úřadu práce, pokud pobíráte důchod, předdůchod anebo výsluhový příspěvěk?

15. 9. 2021

Pobíráte starobní důchod, invalidní důchod anebo čerpáte předdůchod a uvažujete, jestli se můžete registrovat na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání a brát podporu v nezaměstnanosti? A jak to bude, pokud pobíráte výsluhový příspěvek?

Jak vysoký je v roce 2021 příspěvek na živobytí?

15. 9. 2021

Máte velmi nízké příjmy a nacházíte se v hmotné nouzi? Možná budete mít nárok na příspěvek na živobytí, který vám může alespoň trošku pomoct.

Kdy je započítávání kauce oproti nájmu trestný čin?

14. 9. 2021

Pronajímáte někomu byt anebo dokonce nebytový prostor, který dané osobě slouží k podnikání? Jak je to s vratnou jistotou neboli lidově řečeno kaucí? A kdy je její využití trestný čin?