Krátce o autorovi Lucie Mečířová

Lucie Mečířová Odmaturovala na pedagogické škole, ale učitelkou být nikdy nechtěla. Už od malička ji totiž mnohem víc lákal svět slov a vět. Psaní článků na plný úvazek se věnuje od roku 2012. Od té doby vystřídala řadu online magazínu, zpracovávala nejrůznější témata a věnovala se copywritingu. V roce 2017 pak odepsala na jeden pracovní inzerát, díky kterému ještě tentýž rok nastoupila do Mladé Fronty, přesněji na portál Finance.cz. Aktuálně se pak ještě snaží prorazit i ve světě beletrie.

Napište autorovi

Zpět na seznam všech autorů

Články uživatele Lucie Mečířová

Jak pomůže dětem v exekuci novela insolvenčního zákona?

14. 10. 2019

Několik tisíc dětí je v Česku v exekuci. Odkud si dluhy přinesly? Dají se nějakým způsobem prominout? A jak na to nahlíží novela zákona?

Kdy budete muset zaměstnavateli zaplatit svou dovolenou?

10. 10. 2019

U zaměstnance může nastat situace, kdy bude muset zaměstnavateli zaplatit za to, že čerpal dovolenou. Jak je to vůbec možné a za jakých okolností takový případ může nastat?

Otec na mateřské dovolené: co potřebujete vědět?

9. 10. 2019

Na mateřskou nemusí nastoupit pouze matka dítěte. Peněžitou pomoc v mateřství může čerpat i otec. Má to však trošku jiná pravidla. Jaká?

Kdy nevzniká nárok na odškodnění za pracovní úraz?

8. 10. 2019

Pokud se vám během výkonu práce stane úraz, máte právo na odškodnění. Každý případ je však posuzován individuálně, a proto může jasně vyjít najevo, že kvůli příčinám úrazu nárok na odškodnění nemáte. V jakých situacích tedy nic nedostanete?

Proč dětem založit stavební spoření?

7. 10. 2019

Uvažujete o tom, že dětem založíte stavební spoření? Bude smlouva výhodnější než pro dospělého? Jaké má vlastně stavebko výhody a proč spořit peníze zrovna na něm?

Co je dobré vědět o nákupu bitcoinů?

4. 10. 2019

Láká vás investování do kryptoměn? Tou nejznámější vůbec je bitcoin. Jak v posledních několika letech nabíral na síle? Vyplatí se do něj ještě investovat? A kde jej uchovávat?

Kdo a kdy vám může zrušit trvalý pobyt?

26. 9. 2019

Pokud si zřídíte trvalý pobyt v nájmu, může vám ho majitel bytu odhlásit? A pokud ano, kdy a za jakých okolností? Co k tomu bude pronajímatel potřebovat doložit za dokumenty?

Kdy může pojišťovna požadovat přirážku ke zdravotnímu pojištění?

23. 9. 2019

Co je přirážka ke zdravotnímu pojištění a kdy ji zdravotní pojišťovna může požadovat? Jak je vysoká a kdy a jakým způsobem se proti ní můžete odvolat?

Jak a kde si v roce 2019 zařídit ošetřovné?

19. 9. 2019

Onemocnělo vám dítě anebo jiný člen rodiny? Potřebujete s ním zůstat doma a starat se o něj v době nemoci? A máte nárok na ošetřovné? Přečtěte si, komu musí být přiznáno.

Jak a kde zjistím, že mám dluhy na zdravotním pojištění?

18. 9. 2019

Nejste si jistí, zdali něco nedlužíte své zdravotní pojišťovně? Jak můžete zjistit, zda nemáte dluhy na zdravotním pojištění? A co vás čeká, pokud je máte?

Komu ještě pojišťovna může přispět na brýle?

17. 9. 2019

Potřebujete si koupit brýle? Do 31. července na ně zdravotní pojišťovna všem bez rozdílu přispívala. Dnes už je tomu ale jinak. Kdo příspěvek dostane a na co?

Kvíz: Znáte nejdůležitější telefonní čísla?

16. 9. 2019

Tísňová čísla nejsou složitá a nazpaměť by je měl umět úplně každý. Někdy se ale můžou plést. Otestujte si, zdali víte, kam v případě nebezpečí zavolat.

Hypoteční banka nově nabízí hypotéky i na mobilní domy

12. 9. 2019

Nemáte na to, abyste si koupili vlastní stavěný dům? Mnoho Čechů se díky vysokým cenám nemovitostí začalo zajímat o mobilní domy. Ještě donedávna však na ně nebylo možné získat hypotéku. To vše se ale mění, hypotéky na mobilní domy nově dává hypoteční banka.

Nemáte očipovaného psa? V roce 2020 za to můžete dostat pokutu

11. 9. 2019

Chystáte se nechat očipovat psa? Děláte dobře. Pokud vás totiž po Novém roce zkontrolují a čip nenajdou, bude vám hrozit nemalá pokuta. Jak to?

S novou službou už nebudete muset u pronájmu platit kauci

10. 9. 2019

Budete si hledat anebo už rovnou hledáte nový pronájem? Nájmy jsou vysoké a společně s tím je finančně náročná i vratná kauce, která může prokazovat ještě větší zátěž, pokud je vyšší než jeden nájem. S tím vám však může pomoci nová služba Dodomo.

Proč je výhodné investovat do zlata?

9. 9. 2019

Chtěli byste začít investovat do zlata, ale bojíte se? Nejen, že investiční zlato dokáže dlouhodobě uchovávat hodnotu, ale jeho cena navíc stále roste. Co je o tomto drahém kovu dobré vědět?

Jak dlouho je platný recept na léky?

5. 9. 2019

Zapomněli jste si léky vyzvednout hned po návštěvě lékaře a teď bádáte, jak dlouho recept asi může platit? A kdo a za jakých okolností může platnost prodloužit?

Jak a kde se může OBZP přihlásit k platbám sociálního a zdravotního pojištění

4. 9. 2019

Kdo je OBZP a jak to má s platbou sociálního a zdravotního pojištění? Jakým způsobem se musí přihlásit a do kdy nejpozději?

Jak docílit toho, aby pronajimatel dovolil domácího mazlíčka? Zeptali jsme se realitního makléře

3. 9. 2019

Máte domácího mazlíčka a kvůli němu je problém sehnat pronájem? Přečtěte si, jak na takovou situaci hledí realitní makléř.

Kdy budete na dávkách v mateřství pobírat jen 7 600 Kč měsíčně, ještě méně anebo vůbec nic?

2. 9. 2019

Čeká vás v blízké době podání žádosti o peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek? Podle čeho se bude stanovovat výše dávek? A kdy můžete čekat jen 7 600 Kč měsíčně anebo dokonce méně?

Kvíz: Znáte přesná data státních svátků?

29. 8. 2019

Pamatujete si dobře data českých státních svátků a vyznáte se v naší historii? Zkuste si udělat jednoduchý kvíz a přesvědčte se o svých znalostech.

Kolik se odvádí na zdravotní pojištění a co je z něj hrazeno?

28. 8. 2019

Zajímá vás, co všechno je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, které je vám odváděno ze mzdy nebo platu? Přečtěte si, jaké služby máte při účasti zdarma.

Mateřskou nedostane každý. Komu nevzniká nárok?

27. 8. 2019

Plánujete anebo už rovnou čekáte dítě? V tom případě byste měli vědět, že na mateřskou dovolenou nemá nárok každý. Kdy od OSSZ nic nedostanete?

Kvíz: Povinná výbava osobního automobilu v ČR a zahraničí

26. 8. 2019

Myslíte si, že máte přehled v tom, co spadá do povinné výbavy automobilu v ČR? Pokud ano, zkuste si otestovat i to, jestli se vyznáte v položkách, které s sebou musí vozit řidiči v zahraničí.

Jak ovlivní výši mateřské zkrácený úvazek nebo nemocenská

22. 8. 2019

Právě jste zjistila, že čekáte miminko a uvažujete o tom, že přejdete na zkrácený úvazek? Anebo máte problémové těhotenství a budete muset nastoupit na neschopenku? Ovlivní to nějak nárok na mateřskou anebo její výši? A co pro vás bude finančně výhodnější?

Co spadá do povinné výbavy koloběžky? A můžete s ní na chodník?

21. 8. 2019

Koloběžky jsou čím dál více oblíbenější dopravní prostředek, ať už se bavíme o klasických nebo elektrických. Jenomže můžete s koloběžkou bez elektrického pohonu jezdit po chodníku? A podléhá vůbec povinné výbavě?

Co si pečlivě ohlídat u cestovního pojištění?

20. 8. 2019

Prázdniny už sice končí, ale mnoho Čechů se na dovolenou ještě chystá. Plno z nich také uvažuje o zřízení cestovního pojištění. V článku přinášíme rady a tipy, co si při zřízení ohlídat.

Kdo se může přihlásit k dobrovolnému důchodovému pojištění?

19. 8. 2019

Aby vznikl nárok na starobní důchod, je nutné splnit potřebnou dobu účasti na důchodovém pojištění. Některým lidem se však z výdělků neodvádí. Co udělat, aby neztratili roky, které budou potřebovat do důchodu?

Kvíz: jak se vyznáte v kódech krajů na SPZ?

15. 8. 2019

Myslíte si, že se dobře vyznáte v kódech krajů, které jsou zobrazeny na státních poznávacích značkách? Přesvědčte se o svých znalostech v našem krátkém kvízu.

Jak postupovat při dopravní nehodě v zahraničí?

14. 8. 2019

Plno Čechů vyráží v létě na dovolenou, a to vlastním autem. Rodinou a dovolenkovou idylu však může narušit dopravní nehoda v cizině. Jak se v takové situaci zachovat? A na co nezapomenout?

Jak si zařídit rybářský lístek a povolenku k lovu ryb?

13. 8. 2019

Chcete si zařídit rybářský lístek anebo povolenku k lovu ryb, ale nevíte kde a ani kolik to asi tak stojí? V našem článku se dozvíte, na jaký úřad zajít včetně toho, kolik peněz tam necháte.

Exekuce na vaše nájemníky: jak ochránit svůj majetek?

12. 8. 2019

Počet lidí v exekuci neustále stoupá a bohužel se mnoha pronajímatelům již přihodilo, že si na jejich zadlužené nájemníky došlápl exekutor. Co dělat v případě, když zabaví něco, co není jejich, ale vaše? A jak takové situaci předejít?

5 mýtů o finančním odškodnění, kterým Češi věří

8. 8. 2019

Okolo odškodnění ujmy na zdraví panuje řada mýtů, kterým mnoho Čechů věří. V čem se většina z nich mýlí a jaká je tedy pravda?

Můžete si v pronájmu nahlásit trvalé bydliště i bez souhlasu majitele?

7. 8. 2019

Jste v nájmu nebo podnájmu a rádi byste si svou adresu nahlásili jako trvalé bydliště? Budete potřebovat souhlas majitele bytu anebo si můžete jít bydliště nahlásit bez jeho vědomí?

Stát platí zdravotní pojištění i za některé studenty starší 26 let

6. 8. 2019

Myslíte si, že stát za vás bude platit zdravotní pojištění jen do 26 let? Tak to jste na omylu. V některých případech za vás bude hrazeno pojištění, i když přesáhnete zmíněný věk. Kdy ale?

Jak se na těhotenství v zaměstnání dívá zákoník práce?

5. 8. 2019

Těhotná žena v zaměstnání nesmí dostat výpověď. Je to ale skutečně pravda? Kdy tento fakt neplatí? A kterým pracím by se těhotná zaměstnankyně rozhodně měla podle zákoníku práce vyhnout?

Kvíz: otestujte si, jak se vyznáte v měnách evropských států

1. 8. 2019

Myslíte si, že se dobře vyznáte v evropských měnách? V tom případě si pojďte udělat krátký kvíz, ve kterém můžete otestovat své znalosti.

Jak si můžou důchodci v Česku zvýšit příjmy

31. 7. 2019

Řada seniorů si v důchodu snaží přivydělat, aby si udržela svůj životní standart i v penzi. Jaké však mají na trhu práce možnosti? A co nejčastěji k přivýdělku využívají?

Za koho platí stát zdravotní pojištění?

30. 7. 2019

Zdravotní pojištění nemusí být vždy odváděno z toho, co si daná osoba vydělala prací. Někdo si musí hradit zdravotní pojištění sám, za někoho jej platí stát. Kdo je tedy státní pojištěnec?

Která zaměstnankyně může získat vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství?

29. 7. 2019

Co je vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství? Má na něj nárok každá budoucí maminka anebo jen některé? Kolik činí a jak a kde si o něj můžete zažádat?

Do kdy jsou osoby pečující o děti státními pojištěnci?

25. 7. 2019

Ne vždy musí osoby po skončení mateřské a rodičovské dovolené začít odvádět zdravotní pojištění. V některých případech zůstávají státními pojištěnci i nadále. Kdy tomu tak je?

Kolik ze sociální dávky můžete dostat v poukázkách?

24. 7. 2019

Sociální dávka může být vyplácena v poukázkách na nákup zboží. Typickým příkladem je příspěvek na živobytí. Komu ale nemůžou dát místo peněz poukázky?

Jak probíhá kontrola na nemocenské

23. 7. 2019

Když jste na nemocenské, můžete téměř kdykoliv očekávat kontrolu. Co je vaší povinností a jak taková kontrola vlastně probíhá? Jaký postih vám může hrozit, když nebudete doma?

Kdy vám mohou zvýšit příspěvek na živobytí?

22. 7. 2019

Příspěvek na živobytí spadá do dávek hmotné nouze. Náleží rodinám nebo jednotlivcům, kteří mají nedostatečné příjmy i majetek. V některých případech se dokonce může zvýšit. Kdy a o kolik?

Jak vysoký je v roce 2019 příspěvek na živobytí?

18. 7. 2019

Máte velmi nízké příjmy a nacházíte se v hmotné nouzi? Možná budete mít nárok na příspěvek na živobytí, který vám může alespoň trošku pomoct.

Co musíte vědět, když chcete sepsat závěť?

17. 7. 2019

V České republice se může dědit majetek podle zákonných podmínek, ale i ze závěti, případně oběma způsoby po jednom pozůstalém. Jak má ale taková závěť vypadat a jaké náležitosti musí obsahovat?

Hygienické limity aneb kolik toho můžete uzvednout v práci

16. 7. 2019

V mnoha zaměstnáních je pro výkon práce nutná manipulace s břemeny. Často jsou také porušovány normy, které platí pro zvedání těchto břemen. Kdo a kolik tedy může v práci uzvednout?

Možná budou opět 100% hypotéky. Pro koho ale?

15. 7. 2019

Na hypotékách posledních pár let visí řada omezení, díky kterým na ně plno lidí nedosáhne. To se ale může změnit pro mladé, kteří chtějí vlastní bydlení. Alespoň podle nového návrhu zákona.

Má nájemce nárok vidět vyúčtování za energie?

12. 7. 2019

Jste v pronájmu a domácí vám neukazuje vyúčtování za energie? Máte nárok vědět, zdali máte přeplatek nebo nedoplatek? Jak to ve skutečnosti je?

Kolik si můžete z dovolené dovézt cigaret a lahví alkoholu?

11. 7. 2019

Chcete si z dovolené přivézt tamější cigarety? Máte v plánu ze zahraničí dovézt přátelům doutníky a rodině nějakou tu láhev dobrého vína? Tak si přečtěte, jaké limity platí pro převoz alkoholu a tabákových výrobků ze zemí EU i mimo ně.


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.