Evropská penze přináší nový standard v investičním životním pojištění

04.05.2007 | , Broker Consulting
Tiskové zprávy


Individuální spořící účet – tak se dá jednoduše charakterizovat nový finanční produkt EVROPSKÁ PENZE – DŮCHODOVÝ PROGRAM, se kterým přicházejí na trh od 1. května 2007 Broker Consulting, a.s., a Vienna Insurance Group - Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. (ČPP).

EVROPSKÁ PENZE – DŮCHODOVÝ PROGRAM je určený především těm zájemcům o vlastní finanční zajištění, kteří si uvědomují, že státní systém průběžného financování je stále slabší zárukou finančního zajištění po celoživotní práci, a že o svou budoucnost se každý musí postarat sám.

EVROPSKÁ PENZE – DŮCHODOVÝ PROGRAM nabízí klientům výhody a větší užitný komfort. „Jde o moderní investici prostřednictvím Investičního životního pojištění, která je navržena tak, aby formou zákonných odpočtů využívala státních výhod a maximalizovala možné výnosy,“ stručně popisuje základní vlastnosti EVROPSKÉ PENZE – DŮCHODOVÉHO PROGRAMU generální ředitel Broker Consulting, a.s., Petr Hrubý. EVROPSKÁ PENZE – DŮCHODOVÝ PROGRAM odstraňuje nevýhody, které přináší dosud tradiční penzijní připojištění. „Na rozdíl od penzijního připojištění může klient své prostředky uložené prostřednictvím Evropské penze – důchodového programu v průběhu sjednaného období vybrat, aniž by musel produkt zrušit, může na něj finanční prostředky jednorázově vkládat, a přitom získává výrazně vyšší zhodnocení svých peněz,“ říká Petr Hrubý, jehož společnost bude v České republice exkluzivním zprostředkovatelem.

Průměrná délka života nejen v ČR se stále prodlužuje, klesající porodnost je dnes již problémem celé střední Evropy. „Potřeba zodpovědnosti každého člověka za vlastní zajištění do budoucna tak stále stoupá,“ komentuje okolnosti vzniku EVROPSKÉ PENZE – DŮCHODOVÉHO PROGRAMU Jaroslav Besperát, ředitel obchodního úseku ČPP. Sjednávat si Evropskou penzi proto mohou lidé ve věku od 15 do 60 let, ale největší výhody přinese klientům v produktivním věku mezi 20. a 50. rokem, kteří chtějí mít svou budoucnost ve vlastních rukách a nechtějí se spoléhat jen na stát. „Snad všichni víme, že schopnost státu plnit roli sociálního zajišťovatele stále slábne. Důchodová reforma dosud neproběhla, zatím ani není jasné, jak přesně bude vypadat. Jisté ale je, že státní penze na sociální a zdravotní potřeby v důchodovém věku stačit nebude,“ připomíná Jaroslav Besperát.


 Výhody programu EVROPSKÉ PENZE:

 •  Potenciál vysokých výnosů díky investicím do široce diverzifikovaného akciového portfolia s měnovým zajištěním
 •  Možnost využít investice do tzv. „Inteligentního portfolia“ s postupným uzamykáním zisků – ochranou před výkyvy kapitálových trhů
 •  Transparentní nízké poplatky, garantované po celou dobu trvání produktu
 •  Pojišťovna si neúčtuje žádný manažerský poplatek za správu aktiv
 •  Klient si může doplnit pojistnou ochranu za velice nízké rizikové pojistné pro případ úmrtí  a invalidity
 •  Možné je i zahrnutí  doplňkového úrazového připojištění
 •  Možnost jednorázových či pravidelných výběrů i vkladů
 •  Flexibilní při změně životní situace
 •  Výplata kapitálu je možná jednorázově i postupně – penzí
 •  Možnost využít tento program na zajištění závazků, například hypotéky
 •  Lze využít i jako produkt placený zaměstnavatelem jako zaměstnanecká výhoda
 •  Spravování portfolia společností Conseq při využití aktiv spravovaných renomovanými správci aktiv – společnostmi BNP Paribas a FranklinTempleton

Články ze sekce: Tiskové zprávy