Snížení úrokové sazby

14.11.2001 | , Finance.cz
BYDLENÍ


U hypotečních úvěrů s pětiletou  fixací úrokové sazby snížila GE Capital Bank úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu …

U hypotečních úvěrů s pětiletou  fixací úrokové sazby snížila GE Capital Bank úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu  pro všechny klienty, kteří podepíší  do 31. 12. 2001 smlouvu. Banka poskytovala  hypotéky s pětiletou fixací úrokové sazby od 7,5 % p.a. - nyní je možno získat  pětiletou  sazbu již od 7,2 % p.a.

Tímto snížením úrokových sazeb chce banka umožnit co největšímu množství klientů získat nové bydlení ještě v tomto roce, neboť je reálný předpoklad, že vzhledem k vývoji průměrných úrokových sazeb hypotečních úvěrů dojde k poklesu výše státní finanční podpory. Nyní je výše státní finanční podpory 2 % a v příštím roce by mohlo dojít k poklesu a to podle následující tabulky:      

úrok

dotace

> 10 %

4 %

> 9 %

3 %

> 8 %

2 %

> 7 %

1 %

< 7 %

0 %

Úrok … průměrný úrok  poskytnutých hypotečních úvěrů předchozího roku
Dotace … výše dotace stanovená dle  průměrného úroku předchozího roku

GE Capital Bank poskytla  v říjnu 174 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 160 milionů korun. Celkový počet dosáhl téměř 1600 hypoték v objemu 1,5 miliardy korun.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.