Jak zdaňují studenti výdělečnou činnost?

09.05.2002 | , Finance.cz
DANĚ


Představte si situaci, že jste byli šest měsíců studentem VŠ, 10 měsíců provozovali samostatnou výdělečnou činnost (červenec, srpen přerušená činnost), přihlásili se na Úřad práce a za dva měsíce dostali příspěvek v nezaměstnanosti a příspěvek ze sociální péče. Od září jste začali pracovat. A teď se ptáte, kam zahrnout  tyto příspěvky v daňovém přiznání za rok 2001...

Představte si situaci, že jste byli šest měsíců studentem VŠ, 10 měsíců provozovali samostatnou výdělečnou činnost (červenec, srpen přerušená činnost), přihlásili se na Úřad práce a za dva měsíce dostali příspěvek v nezaměstnanosti a příspěvek ze sociální péče. Od září jste začali pracovat.

A teď se ptáte, kam zahrnout  tyto příspěvky v daňovém přiznání za rok 2001?

Příspěvky v nezaměstnanosti vyplácené úřadem práce a dávky státní sociální podpory a sociálního zabezpečení jsou osvobozeny od daně z příjmů a v daňovém přiznání se neuvádějí.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: DANĚPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.