Je možné víc utrácet než vydělávat?

24.05.2002 | , Finance.cz
LEASING A SPLÁTKY


Podle posledních průzkumů stoupají tržby rychleji než mzdy. Je to vůbec možné? Reálným vysvětlením jsou různé půjčky, nákup prostřednictvím splátkového prodeje, leasingu, na úvěr, všelijaké hypotéky....

Podle posledních průzkumů stoupají tržby rychleji než mzdy. Je to vůbec možné? Reálným vysvětlením jsou různé půjčky, nákup prostřednictvím splátkového prodeje, leasingu, na úvěr, všelijaké hypotéky apod. Na konci loňského roku lidé zaplatili formou různých spotřebitelských úvěru neskutečných 130 miliard korun. Statisticky řečeno každý občan v ČR včetně kojenců si vzal loni spotřebitelský úvěr ve výši 13. 000 korun. Je vidět, že se mentalita čechů pomalinku přibližuje západním zemím. Zatímco donedávna mělo váhu jen to, co nám patřilo, dnes už se spokojíme například jen s autem na leasing.

I utrácení má však své meze. Je sice hezké mít hned všechno doma například na splátky, ale při ztrátě zaměstnání o to všechno můžete zase přijít. Vysvětlete to však všem těm mladým lidem, kteří si zařizují byt a všechno chtějí hned…Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: LEASING A SPLÁTKY