Honeywell otevřel v Brně další své centrum, práci najde 80 odborníků

01.02.2010 | , Limerik
BYDLENÍ


Americká společnost Honeywell v Brně-Slatině otevřela nové vývojové centrum za 30 milionů dolarů (asi 563 milionů korun)

V novém Honeywell Technology Solutions najde práci dalších 80 odborníků. Firma již ve svém kampusu v Brně zaměstnává 700 lidí. Řekla manažerka komunikace firmy pro region zahrnující i střední Evropu Zekie Dennehyová.

Nový kampus Honeywellu zahrnuje laboratoře a koncepční a výcviková centra. Firma není majitelem objektu, bude v nájmu u společnosti CTP. "Rozhodnutí investovat do nových prostor a jejich vybavení a zvýšit současný počet zaměstnanců je uznáním schopností a talentu výzkumného a vývojového týmu v Brně," podotkla Dennehyová. Projekty dokončené v uplynulých letech podle ní vynikajícím způsobem přispěly k růstu obchodních aktivit společnosti v Evropě i ve světě.

Honeywell tak v Brně zprovoznil další své centrum od května 2008. Tehdy firma na Černovické terase otevřela centrum pro vývoj a testování turbodmychadel do automobilů, v němž chtěla zaměstnat až 300 lidí. Kolik americká společnost do projektu investovala, tehdy neuvedla.

Honeywell už v roce 1993 otevřel vývojové středisko v Praze, šlo o první zařízení svého druhu mimo území USA. Další vývojáře pak firma zaměstnala v Brně, kam přišla v roce 2003. Honeywell má v Brně ještě sesterský závod v Českém technologickém parku. Do svých brněnských poboček investoval několik set milionů korun. Kromě toho působí také v Olomouci a Ostravě. V roce 2008 v ČR zaměstnávala celkem 1480 lidí.

Skupina Honeywell dodává komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. Honeywell je také výrobcem speciálním materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, zařízení pro řízení klimatu, ve stavebnictví, v průmyslu obalů a barev, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu.

Články ze sekce: BYDLENÍ