Nadace AWD letos podpořila dobročinné projekty částkou téměř 750 000 korun

21.10.2010 | , AWD
Tiskové zprávy


Již stovkám dětí pomohla i letos v rámci svých dobročinných projektů AWD Česká republika Pomoc dětem. Od počátku roku činí částka téměř 750 tis. korun.

Ačkoliv mnoho firem v současné době sahá po úsporných opatřeních a mnohdy omezuje právě charitativní činnost, AWD může nadále pokračovat prostřednictvím své nadace v dobročinných projektech. Daří se jí to zejména díky unikátnímu modelu financování nadace, do které dobrovolně přispívají pracovníci AWD 1% ze svých příjmů.

Ve třetím čtvrtletí tak AWD mohla opět věnovat poměrně vysoké částky a podpořit tak desítky, možná stovky dětí. Čtyři děti s různým postižením zejména pohybového ústrojí získali od nadace AWD pomůcky v hodnotách téměř 150 tis. korun.

Kromě jednotlivců podpořila nadace Pomoc dětem částkou 65 tis. korun také MŠ a ZŠ v Raspenavě, která díky ničivým povodním přišla téměř o veškeré vybavení. Za tuto částku vybaví své prostory novým nábytkem.

Největším projektem ve třetím čtvrtletí je podpora oblastí po ničivým povodních v Pákistánu. Společně s mateřskou nadací AWD Stiftung Kinderhilfe v Německu bylo posláno na pomoc zejména dětem, které trpí nedostatkem potravin, pitné vody a zdravotní pomoci celkem 625 tis. korun, nadace Pomoc dětem přispěla částkou 150 tis. korun.

Společnost AWD očekává, že stejně jako v loňském roce přesáhne částka poskytnutá na dobročinné účely 1 milión korun. Celková částka, kterou již Nadace AWD Pomoc dětem v České republice darovala přesahuje 4 mil. Kč.

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.