Česká měna dopoledne stagnovala k euru a proti dolaru mírně oslabila. Podle údajů Patria Online se kolem 10:20 obchodovala na úterní hodnotě 24,36 Kč/EUR a vůči dolaru na 17,66 Kč/USD, tedy o pět haléřů slabší.
Analytik Patria Finance Tomáš Vlk uvedl, že ze středoevropských měn se kurz maďarského forintu dnes nezměnil a polský zlotý vůči euru posiluje. "Právě z Polska dnes chodí důležité zprávy. Zveřejněný HDP za čtvrtý kvartál dopadl podle očekávání. Vysoký růst je tažen silnou domácí poptávkou," poznamenal Vlk. Polská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zrychlila meziroční tempo růstu na 4,4 procenta, zatímco ve třetím čtvrtletí činil růst hrubého domácího produktu 4,2 procenta.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
