Květnové akční nabídky: Za infarkt dvojnásobné prachy

04.05.2011 | , Finance.cz
ÚČTY A SPOŘENÍ


Akce finančních institucí v květnu připomínají, že už i kolotočáři postavili své stánky. Tady získáte dvojnásobek za infarkt, jinde slevu na nábytek, tam zase plyšovou růži. AKTUALIZOVÁNO

Uzavírat produkt pouze kvůli akční nabídce je samozřejmě hloupost. Zřejmě nepodepíšete smlouvu o penzijním připojištění, kde si na peníze sáhnete nejdříve za 15 let, jenom kvůli hezkému batohu, který si přidává v daném měsíci jako dárek.

Pokud však chcete uzavřít nějaký konkrétní typ finančního produktu a je vám apriori jedno kde, není na škodu vědět o momentálně probíhajících akcích. Banky mohou v daném měsíci nebo kvartále zvýhodňovat své spořicí produkty nebo třeba úvěry sazbami, ke kterým byste se jindy nedostali. A proč neuzavřít finanční produkt tam, kde k němu dostanete nějaký dárek, než vedle, kde byste dostali ten samý produkt v bledě modrém, ale samotný?

Z tohoto důvodu se Finance.cz rozhodly zveřejňovat vždy na začátku měsíce článek, který bude na probíhající akce upozorňovat. Zajímají nás pouze časově ohraničené akce, které přináší nějakou evidentní výhodu.

Mapujeme akční nabídky bank, pojišťoven, stavebních spořitelen, družstevních záložen a penzijních fondů. Zmiňujeme nejen akce, které začnou a skončí daný měsíc, ale i ty, které začaly třeba v dubnu a budou trvat do konce června. Zda zařadit časem i investiční produkty, bude záležet na vaší poptávce, kterou můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Diskuze je důležitou součástí článku. Ten totiž na akční nabídky jenom upozorňuje - nekomentuje a neanalyzuje je. Dozvíte se tedy, že např. banka X odpouští v prosinci poplatek za sjednání hypotéky. Zda je u ní však výhodné sjednat úvěr, když zohledníme další faktory, bude až předmětem možné následující diskuze.


Banky

     

 • Ve spolupráci se společností ASKO Nábytek přináší Citibank možnost nakoupit nový nábytek a bytové doplňky s 10% slevou. Stačí si do 15. 5. 2011 vybrat zboží v jedné z deseti prodejen ASKO a nábytek a nákup zboží zaplatit Citi kreditní kartou. Slevu lze uplatnit na veškeré nezlevněné zboží.
 • Česká spořitelna nabízí časově omezenou akci ke své nové podobě hypotéky. Nová Hypotéka České spořitelny obsahuje vedle úrokového zvýhodnění i variabilní splácení, tedy možnost přerušení splácení a odkladu či změny splátek. Můžete si tak v průběhu splácení hypotéky sami určit výši splátky. Ti, kteří podepíší úvěrovou smlouvu nejpozději do 31. července 2011, získají vedení Osobního účtu ČS zdarma po celou dobu první fixace.   
 •  V ČSOB pokračuje akce na hypotéky v podobě 100% sleva z poplatku za zpracování hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti. Do 31. května trvá kampaň na podporu prodeje kreditních karet: každý kdo si v tomto období sjedná ČSOB Kreditní kartu a do konce června s ní provede alespoň tři transakce v obchodech či na internetu, obdrží jako dárek poukázku do řetězce OBI v hodnotě 500 Kč. Poslední akcí je podpora ČSOB Studentského konta Plus - ve dnech 20. dubna až 30. června 2011 probíhá v ČSOB akční nabídka na podporu ČSOB Studentského konta Plus. Každý student, který si v této době sjedná ČSOB Studentské konto Plus, dostane mimo standardních výhod Image kartu zdarma.
 • Do 31. května 2011 si u Expres půjčky GE Money Bank můžete vybrat ze tří benefitů. Na výběr je: odpuštění poplatku za poskytnutí a předčasné splacení půjčky; zaplacení jedné splátky bankou; odklad splátek až o 3 měsíce. GE navíc pokračuje v akci, kdy zažádáte-li o hypotéku pro změnu na internetu, vyhnete se rovněž poplatku za zpracování. Tato akce platí do 30. června 2011 za předpokladu uzavření smlouvy o hypotečním úvěru s délkou fixace úrokové sazby na 3, 5 nebo 10 let nejpozději do 31. srpna 2011.  
 • V Hypoteční bance pokračuje v květnu tzv. Jarní podpora nového bydlení. Jde o speciální úrokovou sazbu nižší o 0,3 % na hypoteční úvěry s 3 a 5letou fixací, určené na pořízení nového bytu, rodinného domu nebo projektu nové výstavby s datem kolaudace od 1.1.2009. Dále jde získat hypotéku bez poplatku: pro hypoteční úvěry s LTV 70% (neplatí pro Americké hypotéky a předhypoteční úvěry) je 100% sleva na poplatek za zpracování pro všechny fixace.  
 • V Poštovní spořitelně probíhá v květnu kampaň na bydlení, v jejímž rámci lze získat tyto výhody: Pokud si zažádáte o Era půjčku na bydlení nebo Era hypotéku a podepíšete smlouvu, získáte poukázku do obchodního domu IKEA v hodnotě 1 000 Kč. Dvaceti vybraným klientům navíc Poštovní spořitelna splní jejich přání v oblasti bydlení za 19 000 Kč. Pokud si v době právě probíhající kampaně zažádáte o Era hypotéku na Finančním centru, můžete si vybrat slevu - odpuštění poplatku za zpracování nebo výhodnější úrokovou sazbu. Zákazníci získají navíc zdarma výpis z katastru nemovitostí přímo ve Finančním centru. Dále si mohou klienti nechat provést expresní ocenění bytu, které se stanoví na základě cenové mapy a je pro klienty rovněž zdarma.
 • V květnu běží Raiffeisenbank kampaň na spotřebitelské úvěry. V rámci této kampaně nabízí banka ke každému nově poskytnutému úvěru pojištění schopnosti splácet na rok zdarma (včetně pojištění proti ztrátě zaměstnání). Zároveň oproti standardní nabídce nabízí i možnost odkladu splátek až o tři měsíce.
 • Do konce května snižuje UniCredit Bank úrokovou sazbu Převratné hypotéky na historicky nejnižší úroveň v ČR. Hypotéka s variabilní sazbou je dostupná od 2,5 % p.a.
 • Až do konce června 2011 nabízí Volksbank CZ svým stávajícím i novým klientům bonus 1 500 - 10 000 korun. Tato nabídka platí při uložení nových finančních prostředků na dvouletý termínovaný vklad s úrokovou sazbou 2,73 % p. a. k Běžnému spořicímu účtu vedenému v českých korunách. Výše bonusu záleží na sumě uložených prostředků.
  Volksbank CZ na květen 2011 dále připravila akční nabídku v rámci hypoték s pětiletou fixací. Zájemci o hypotéku do 85 % hodnoty nemovitosti s fixací na pět let a splatností do 10 let získají  úrokovou sazbu 4,09 % p.a., se splatností nad 10 let úroková sazba činí 4,29 % p.a. Akční nabídka se vztahuje také na zpracovatelský poplatek, který nyní činí 1 999 korun, a to pro všechny typy hypotečních úvěrů s doložením příjmu s fixací 5 let.  
 • Waldviertler Sparkasse von 1842 obnovila nabídku hypotečního úvěru, který po mnoho měsíců zmizel z její nabídky. Do konce června láká na individuální akční úrokovou sazbu, mimořádné splátky zdarma či možnost odkladu splátek. 
 • Wüstenrot v rámci své jarní kampaně na hypotéky platné od 15. března do 30. června snižuje poplatky i úrokové sazby. U hypotéky do 85 % LTV s pětiletou fixací úrokové sazby není účtován poplatek za vyřízení. U hypotéky do 85 % LTV s dvou a tříletou fixací je účtován jednotný poplatek 2 999 korun. U refinancování stávajících úvěrů na bydlení došlo ke snížení úrokové sazby u hypotéky do 85 % LTV o 0,25 p.b: u tříleté minimální na 3,69 % p.a. a  u tříleté garantované na 3,99 % p.a.; u pětileté minimální na 3,76 % p.a  a pětileté garantované na  4,06 % p.a . 


Stavební spořitelny


 • Pokud od ledna 2011 do 30. června 2011 ukončíte stavební spoření a uzavřete novou smlouvu o stavebním spoření s minimální cílovou částkou 150 000 Kč, obdržíte jako odměnu za svoji věrnost Buřince finanční prémií ve výši až 1 500 Kč.  
 • V rámci akce Smlouva zdarma můžete od Českomoravské stavební spořitelny získat prémii až 1500 korun + finanční prémii 1000 Kč. Platnost akce je od 1. 4. 2011 do 30. 6. 2011. Také s programem Liška plus, který sdružuje výhody stavebního spoření od Lišky s ČSOB penzijním připojištěním, můžete získat prémii až 1500 Kč na stavební spoření. Platnost akce od 1. 4. 2011 do 30. 6. 2011. S Bonusovým vkladem od Lišky získává klient při vkladu 50 000 Kč a splnění podmínek akce ke standardnímu ročnímu 2% úročení zůstatku prémii ve výši 1 % z prostředků vložených do 31. 7. 2011. Minimální vklad činí 50 000 Kč. Platnost akce od 1. 4. 2011 do 30. 6. 2011. Žádosti o překlenovací úvěry Topkredit, Topkredit plus a Tophypo vyřizuje ČMSS zdarma. Dále se úrokové sazby překlenovacích úvěrů Topkredit se splatností 72 a více měsíců, Topkredit plus a Tophypo oproti poslední nabídce snižují o dalších 0,2 % p.a.  
 • U Modré Pyramidy lze do konce července sjednat Moudré spoření, kde vám bude vklad, který vložíte v prvních 4 měsících od uzavření smlouvy, úročen 4 % po dobu 1 roku - tzn. ke standardnímu úročení 2 % p.a. nabízí MP extra úrok 1 % p.a. (minimální vklad je 10 000 Kč). 
  Pro děti do 10 let  nabízí MP do konce června stavební spoření bez poplatku za uzavření - při cílové částce 150 000 Kč.
  Třetí akční nabídkou je MAXI spoření, které spojuje výhody stavebního spoření a penzijního připojištění. Lze získat dvě státní podpory, daňové zvýhodnění a navíc prémii až ve výši 1 500 Kč na účet stavebního spoření - platí do 30.6. 2011. Navíc do 31. 5. 2011  je zde luxusní značková osuška jako dárek (za podmínek: uhrazení dvou měsíčních příspěvků na penzijní připojištění a poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření musí být uhrazen nejpozději do 2 měsíců od uzavření smlouvy o stavebním spoření a současně je nutné uhradit minimálně 2 měsíční úložky na účet penzijního připojištění do doby maximálně 5 měsíců od uzavření smlouvy o stavebním spoření).
 • Raiffeisen stavební spořitelna pokračuje v akci 1 miliarda Kč, v rámci které můžete získat překlenovací uvěr Horizont nebo Nízká hyposplátka se sníženými úrokovými sazbami. K 1. květnu zbývalo zhruba 25 % volných zdrojů.
 • Wüstenrot stavební spořitelna přichází v květnu s nabídkou úroku na stavebním spoření ve výši 2,5 %. Akce trvá do konce června. Wüstenrot upravila také svoji nabídku Team s prémií až 2000 Kč. Do 31. srpna 2011 platí pro všechny nové uzavřené smlouvy fyzických osob. Dosud bylo nabízeno pouze účastníkům stavebního spoření a jejich rodinným příslušníkům. Minimální cílová částka smlouvy je 200 000 korun. Z částky uspořené do konce 4. měsíce následujícího od data uzavření smlouvy je vám přiznán bonus ve výši 20 %, nejvýše 2000 Kč. Spoření pro děti do 18 let Wüstenrot Kamarád+ je bez poplatku za uzavření smlouvy, tedy s úsporou až 3000 Kč.


Pojišťovny

 

 • AEGON přichystal u příležitosti právě probíhajícího hokejového šampionátu speciální akci pro své stávající klienty. Klient, kterého by v den zápasu českého hokejového týmu postihl infarkt, dostane od pojišťovny dvojnásobné pojistné plnění. 
 • DIRECT Pojišťovna prodloužila akci pro zodpovědné řidiče: do 31. května 2011 získají řidiči, kteří nezavinili v posledním roce nehodu, tři měsíce pojištění zdarma. K pojištěním navíc pojišťovna nabízí zdarma i služby AutoHELP a Ochrana bonusu. Různé druhy zvýhodnění budou zodpovědným řidičům poskytovány v průběhu celého roku.


Družstevní záložny

 

 • Pokud si do 30. 6. 2011 založíte termínovaný vklad nebo revolvingový termínovaný vklad u družstevní záložny Akcenta a uložíte na něj své volné peněžní prostředky na dobu 3, 4 nebo 5 let, získáte úrokový bonus 1 % z výše vašeho vkladu.   


Nebankovní společnosti


 • Home Credit v květnu spouští kampaň Bezva dny. Během nich mohou zákazníci nakupovat na splátky, a pokud svůj úvěr řádně splatí, dostanou zpět všechny úroky. Zaplatí tak pouze cenu zboží, které si vybrali. Kampaň u více než tisícovky obchodníků, dvou stovek eshopů, v rozhlasovém éteru a na internetu potrvá do konce května.

Autor článku

Tomáš Skolek


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: ÚČTY A SPOŘENÍ