Ministr Kocourek otevřel dvě nabíjecí stanice pro elektromobily

10.06.2011 | , Ministerstvo průmyslu a obchodu
Tiskovka - NEPOUŽÍVAT


9.6.2011 Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek ve čtvrtek slavnostně otevřel dvě nové nabíjecí stanice pro elektromobily v pražských Stodůlkách. V současné době je tak v metropoli dostupná zhruba desítka profesionálních dobíjecích stanic; mnoho dalších ovšem provozují nadšenci do elektromobility.

"Elektromobilita může do dalších let výrazně změnit naše vnímání a využívání elektrické energie. Ministerstvo průmyslu a obchodu podporuje několik projektů, které se těmto otázkám věnují. Vzniká tu nový tržní segment, pro který je potřeba připravit potřebné zázemí," říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. "Proto jsem rád, že již vznikají komerční projekty budování infrastruktury."

Dvojici nabíjecích stanic otevřela společnost Siemens. Dobíjení bude z počátku pro elektromotoristy zdarma. "Elektromobily již nejsou budoucností, ale staly se přítomností, a proto musí vzniknout hustá síť funkčních nabíjecích stanic kompatibilních se všemi typy elektromobilů. Je logické, že jako dodavatel elektromobilních technologií a výrobce nabíjecích stanic, stojíme u zrodu tohoto nového tržního segmentu," říká Eduard Palíšek, generální ředitel společnosti Siemens v České republice

Nabíjení elektromobilu se podobá napájení mobilních telefonů. Elektromobil lze zcela nabít nebo jej částečně dobít, dle potřeby a časových možností zákazníka. Sloupky nabíjecích stanic mohou být umístěny u většiny parkovacích stání na parkovištích před obchodními centry, restauracemi a podobně. "Než si nakoupíte nebo povečeříte, vaše auto se dobije. Následně pak zaplatíte bezhotovostně přiložením karty," představuje svou vizi blízké budoucnosti Vladimír Říha, ředitel divize PowerDistribution společnosti Siemens.

Články ze sekce: Tiskovka - NEPOUŽÍVAT