Stovka odborníků diskutovala na MPO o zeleném průmyslu

16.06.2011 | , Ministerstvo průmyslu a obchodu
Tiskovka - NEPOUŽÍVAT


15.6.2011 Zhruba stovka expertů na zelené příležitosti ze střední Evropy ve středu na Ministerstvu průmyslu a obchodu hledala odpovědi na otázky spojené se zeleným rozvojem ekonomiky, průmyslu a měst. Konferenci věnovanou "Green Industry" zahajoval náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa; záštitu nad akcí převzal ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

"Přechod k environmentálním technologiím nabízí celou řadu příležitostí. Pro české firmy se otevírají nové příležitosti prodeje inovativních technologií do zemí, které řeší efektivitu i šetrnost svého průmyslu k životnímu prostředí. Inovace, posilování konkurenceschopnosti a zelený růst patří k sobě," řekl Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro EU a mezinárodní konkurenceschopnost.

Ministerstvo průmyslu obchodu například v současné době v návaznosti na aktuální pravidla Evropské unie pracuje na nových pravidlech pro energetickou účinnost budov. Ty by měly zaručit, že se v ČR budou také stavět budovy s minimálními požadavky na energii pro svůj provoz. Výpočty ukazují na možnost úspor v řádech desítek miliard korun. Takto získané energetické úspory pomohou významně snížit celkovou energetickou náročnost českého hospodářství — cíl celé Evropské unie je omezení spotřeby až o 20 procent.

Konference Going Green 2011 se zaměřuje na regiony střední a také východní Evropy. Letos se konal její už druhý ročník. Mezi zhruba stovkou návštěvníků konference byli představitelé státní správy a samosprávy, vědci i podnikatelé.

Články ze sekce: Tiskovka - NEPOUŽÍVAT