BIBS – vysoká škola vytvořila kurzy strategického řízení i pro firmy menší a střední velikosti

29.06.2011 | , B.I.B.S.
Tiskovka - NEPOUŽÍVAT


29.6.2011 BIBS – vysoká škola vyvinula nové portfolio manažerských kurzů strategického řízení, vhodné mj. i pro specifické potřeby firem menší a střední velikosti. Kurzy staví na britském know-how a jejich cílem je pomoci zvýšit konkurenceschopnost těchto firem zavedením strategického řízení do praxe

České firmy s obraty v řádech desítek až stovek milionů Kč se stále potýkají s problémy při řízení své dlouhodobé budoucnosti. Absence, nebo nízká kvalita, dlouhodobého, tedy strategického, řízení má přitom nepříznivé dopady na jejich ekonomickou situaci, schopnost růst i dlouhodobě konkurovat.

BIBS – vysoká škola proto vytvořila praktické kurzy strategického řízení vhodné i pro tuto kategorii firem. Majitelé a manažeři se v nich naučí prakticky zaměřenou metodu strategického řízení BIBS, založenou na britském know-how. Metoda je prakticky přínosná mj. v tom, že je možné ji flexibilně přizpůsobit pro firmy různých velikostí. U velkých firem postihne celou jejich komplexitu, malé firmy naopak manažersky nezatíží. Pomocí ní si také manažeři za podpory zkušených lektorů přímo v kurzu navrhnou reálné strategie pro své firmy.

Manažeři se v kurzech mohou specializovat na strategické řízení marketingu, výroby a procesů, nákupu, IS-IT, lidských zdrojů, financí a dalších oblastí. Každý kurz nejprve účastníky naučí jednotné základy strategického řízení pomocí metody strategického řízení BIBS. Poté se studenti specializují a v jejím rámci si prohlubují znalosti strategického řízení té části firmy, kterou řídí.

Jednotná metodologie, která je základem všech specializací, dává firmám možnost ve strategickém řízení efektivně proškolit celé manažerské týmy. Členové vedení firmy tak mohou díky znalosti stejné metody efektivně spolupracovat při zavádění strategického řízení napříč celou firmou. Fakt, že jsou jednotlivé strategie schopni mezi sebou provázat, zvyšuje účinnost strategického řízení a celkově zlepšuje kvalitu spolupráce mezi jednolitými částmi firmy.

Kurzy jsou pětidenní a jejich výuka je rovnoměrně rozložena zpravidla do pěti týdnů. Kurzy se otevírají několikrát ročně, zejm. v Praze a Brně. Prvním z podzimních kurzů, který letos zahajuje výuku již podruhé, je kurz Strategické řízení marketingu, proběhne od 7. října 2011 v Praze.

V listopadu 2011 naváží kurzy Strategické řízení zdravotnických zařízení a Strategické řízení lidských zdrojů. Zahájení dalších kurzů plánuje BIBS – vysoká škola v průběhu roku 2012.

BIBS – vysoká škola se na strategické řízení specializuje od roku 1998, strategický management vyučuje i v programu MBA, který akredituje britská Nottingham Trent University. S více než 800 MBA absolventy a více než 450 MBA studenty patří BIBS - vysoká škola k největším poskytovatelům MBA u nás. Nové kurzy nabízí možnost zvýšení kvalifikace pro zájemce, pro které není program MBA variantou, typicky z časových nebo finančních důvodů. Podrobné informace o kurzech a termíny konání naleznete na www.bibs.cz.

Články ze sekce: Tiskovka - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.