Daňová a celní správa se zaměřily na obchodníky pohonných hmot

21.07.2011 | , Česká daňová správa
Tiskovka - NEPOUŽÍVAT


21.7.2011 V pátek 15. 7. 2011 se uskutečnila první rozsáhlá společná kontrolní akce daňové a celní správy zaměřená na možné daňové úniky při silniční přepravě pohonných hmot z Rakouska a Německa do České republiky. V průběhu akce byly zkontrolovány desítky cisteren a v jedenácti případech bylo zabaveno celkem cca 400 tisíc litrů pohonných hmot.

Akce byla připravována dva měsíce, zúčastnilo se jí 50 kontrolorů z daňové a celní správy a probíhala v blízkosti šesti bývalých hraničních přechodů (Mikulov, Hatě, Halámky, Dolní Dvořiště, Strážný a Folmava). Zabavené pohonné hmoty budou s největší pravděpodobností použity na úhradu daňových povinností (zvláště v oblasti DPH), které v souvislosti s obchodováním s touto komoditou vznikly.

Touto pilotní akcí dala daňová a celní správa zřetelný signál, že jsou připraveny daňové úniky při obchodování s pohonnými hmotami mapovat a odhalovat a tak jim účinně předcházet, a to nejen opakováním obdobných společných kontrolních akcí.

Články ze sekce: Tiskovka - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.