Začínáte podnikat? Potřebujete půjčku

19.08.2011 | , Firemnifinance.cz
Tiskovka - NEPOUŽÍVAT


Mít vlastní firmu a být sám sobě pánem – to jsou opravdu krásné vyhlídky. Avšak k dosažení takového cíle je potřeba cosi udělat. Na začátku se třeba nechat „založit“ od banky.

Velikost úvěru se sebou nenese jenom peníze, které si od banky půjčujete, ale také několik povinností, které je potřeba plnit předem i v průběhu splácení.

K malému úvěru vám stačí občanský průkaz a živnostenský list. Když si však chcete půjčit např. několik milionů, budete potřebovat zajištění a potvrzení o schopnosti půjčku splácet. Potřebujete nové vybavení, nebo peníze na rozšíření firmy, abyste mohli úspěšné podnikat? Banka je osvědčeným místem, kde vám nabídnout různé půjčky ihned, jakmile se prokáže vaše „splácení schopnost“.

Peníze si, samozřejmě, můžete půjčit i od nebankových subjektů. Půjčka bude možná flexibilnější, ale čekají na vás (obecně) vyšší úroky a také nižší garance jistoty.

Co musíte pro půjčení udělat

Pokud už podnikatelské konto máte v dané bance, máte vyhráno – půjčku si zde vybavíte velice snadno, obyčejně vám postačí občanský průkaz a doklad opravňující k podnikání (živnostenský list, atd.). V případě, že účet v bance nemáte, musíte kromě výše uvedených potvrzení předložit zpravidla dvě daňová přiznání a finanční výkazy. Bonitu klientů posuzují všechny banky individuálně – měli byste prokázat, že jste schopni půjčku splácet a nesmíte být také uveden jako neplatič v některém z úvěrových registrů.

Splnili jste všechny podmínky? Pak se můžete těšit na peníze a honem je investovat. Peníze můžete dostat ještě ten samý den, jak úvěr banka schválí, ale většinou se úvěry pro malé podnikatelé vyřizují do týdne.

A co za to?

Peníze, samozřejmě, nedostanete jen tak. Každá banka vyžaduje, kromě dokladu o schopnosti splácení (které vychází z ročného obratu vaší firmy, nebo z vašeho příjmu)i nějaké ty úroky. U provozních a investičních půjček zaplatíte zpravidla 0,3 až 1 procento z půjčené částky a navíc také pravidelný poplatek za správu účtu (cca 100 až 500 Kč měsíčně). Úroky se většinou stanovují individuálně. Opět záleží na typu a výšce půjčky.

 

Články ze sekce: Tiskovka - NEPOUŽÍVATPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.