TOP Bydlení úspěšné

16.10.2003 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Celkový objem hypotečních úvěrů poskytnutých fyzickým osobám v rámci programu TOP Bydlení, který Česká spořitelna nabízí od června 2001, přesáhl na konci září 16 mil. Kč.

Od počátku hypotečního úvěrování poskytla Česká spořitelna ke konci září 2003 občanům celkem 25123 všech hypotečních úvěrů v celkovém objemu 26 mld. Kč,  z toho přes 15500  hypotečních úvěrů připadá právě na program TOP Bydlení.
 
"Hlavní podíl na příznivém vývoji v oblasti hypoték mají právě hypoteční úvěry pro občany poskytované v rámci programu TOP Bydlení. Tento program využívá dnes 80 % žadatelů o úvěr.  Pro naše klienty je přitažlivá nejen atraktivní úroková sazba TOP Bydlení (aktuálně 4,6 % p.a.), ale i jistota, že tuto sazbu získají všichni zájemci o úvěr do určité výše," konstatoval Kamil Kosman, ředitel úseku Financování nemovitostí a hypoték. 

Hypoteční úvěr  TOP Bydlení je určen ke koupi, výstavbě nebo rekonstrukci rodinného domu či bytu pro vlastní bydlení. Úvěr je poskytován do výše 90 % ceny nemovitosti se splatností 10, 15 nebo 20 let.

"Více než polovinu poskytnutých hypotečních úvěrů v programu TOP Bydlení naši klienti směřují na koupi, 34 % na výstavbu a 15 % na rekonstrukci vlastního bydlení," dodal Kosman. 

Účel poskytnutých hypotečních úvěrů TOP Bydlení:

 

Koupě

Výstavba

Rekonstrukce

Byty

85,0 %

11,5 %

3,5 %

Rodinné domy

40,0 %

41,3 %

18,7 %

Zdroj: tisková zpráva České spořitelnyPomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.