Objem úvěrů roste

06.11.2003 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Objem úvěrů poskytnutých letos ČMSS se v září přiblížil 13,5 miliardám …

Během září 2003 poskytla největší česká stavební spořitelna 7.298 úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů v objemu 1,8 mld. Kč. Od začátku roku již počet poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů dosáhl 57.193 a objem takto poskytnutých prostředků výše 13,42 mld. Kč.  

V meziročním srovnání narostl objem prostředků poskytnutých ČMSS formou úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů o 106,1 %. Počet úvěrů narostl ve srovnání se stejným obdobím roku 2002 o 40 %.

Klienti ČMSS nejčastěji využívají úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry na zakoupení staršího rodinného domu nebo bytu (36,8 %) a dále na úpravy, modernizace a rekonstrukce stávajícího bydlení (33,9 %). Téměř čtvrtina úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů (23,2 %) je využita na nové byty a rodinné domy a zbývajících 6,1 % je klienty největší české stavební spořitelny investováno do dalších potřeb spojených s bydlením.  

Zdroj: Tisková zpráva ČMSSPomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.