Lidé už nevnímají životní pojištění jako úrazovku

27.11.2012 | , Pojišťovna České spořitelny
Tiskové zprávy


Češi již životní pojistku nevnímají pouze jako „úrazovku“ nebo spořicí produkt, ale jako ochranu pro krytí závažných životních událostí.

Jejich názor nejčastěji změnily osobní zkušenosti nebo narození dítěte. Přesto nemají ochranu před zásadními riziky na své smlouvě sjednánu. Vyplývá to z kvantitativního výzkumu, který pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos.

„Z našich interních statistik vyplývá, že jsou klienti stále nedostatečně chráněni proti opravdu vážným rizikům. Invaliditu a trvalé následky úrazu má na pojistné smlouvě sjednánu jen každý druhý pojištěný, velmi vážná onemocnění dokonce každý třetí,“ hodnotí situaci v Pojišťovně České spořitelny Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů. „Na základě průzkumu se ukázalo, že sami klienti chápou důležitost pojistné ochrany správně. Ale ve skutečnosti finanční prostředky alokují mnohem častěji do denního odškodného za úraz a hospitalizaci, a pak se jim nedostává na krytí závažných rizik. “

Za nejdůležitější rizika, proti kterým se pojistit, považují respondenti průzkumu invaliditu, vážná onemocnění a pojištění rizika úmrtí. Jasno v tomto výčtu mají hlavně rodiny s dětmi a lidé středního věku. Svůj názor si vytvořili na základě osobní zkušenosti, setkali se s vážným onemocněním či úrazem ve svém okolí. Mladí lidé, kteří žijí sami, tato rizika vnímají jako méně důležitá, podstatnější pro ně je úrazové pojištění a pojištění v případě pracovní neschopnosti.

Ve skutečnosti však lidé mají nejčastěji pojištěna rizika pro případ úrazu a úmrtí. Ostatní rizika si Češi nepojišťují, protože jsou podle jejich slov pro ně příliš drahá. Nejrozšířenějším důvodem reálného uzavření životního pojištění je tak zajištění blízkých v případě úmrtí a dále pojištění sebe sama a vlastní zajištění na stáří. Pojištění velmi vážných onemocnění a invalidity je zatím doménou mužů, nejčastěji vysokoškoláků s alespoň jedním dítětem.

Kvantitativní výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos. Dotazníkového šetření se účastnilo více než 1 000 respondentů ve věku 18 – 60 let.

tabulka.jpg

Základní varianta obsahuje 4 nejčastější velmi vážná onemocnění, kompletní 24 velmi vážných onemocnění.

 

 

 


Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.