Chráníte svůj majetek dostatečně?

24.09.2013 | , Finance.cz
POJIŠTĚNÍ


Počasí v poslední době stále více ohrožuje náš majetek. Vypadá to, že si musíme zvykat na klimatické extrémy, které mají za následek více živelních pohrom, a tedy i škod na majetku. S nadcházejícím podzimem se nebezpečí živelních událostí stává hodně aktuálním a statistiky potvrzují rostoucí trend. Účinnou prevencí vzniklých škod jsou především pojištění nemovitosti, domácnosti či havarijní pojištění. Dávejte si ale pozor na podpojištění.

Stále častěji se hovoří o tom, že počasí se mění. Zažíváme větší horka, silnější bouřky a krupobití nebo častější intenzivní srážky, s čímž souvisí i povodně a záplavy. Faktem je, že v současnosti se počasí vyznačuje určitými extrémy a podle klimatologů bychom měli být připraveni na to, že tomu tak bude i do budoucna. S tím samozřejmě roste na významu pojištění, neboť extrémní počasí s sebou zpravidla přináší větší výskyt škod, potažmo pojistných událostí.

Více v článku Chráníte svůj majetek dostatečně? na prodej.finance.cz.

Pozor na podpojištěný majetek

V těchto souvislostech tedy nabývá na významu pojištění majetku. Jedná se především o pojištění domácnosti a nemovitosti, ale v neposlední řadě také havarijní pojištění. Kromě základního balíčku rizik lze u pojištění nemovitosti sjednat další připojištění dle individuálních potřeb, například proti povodni či vichřici. Havarijní pojištění chrání váš vůz před škodami způsobenými v důsledku havárie, odcizení, neoprávněného užití vozidla nebo v případě vandalismu. Kryje ale také riziko škod způsobených při živelní události, tj. pokud na vaše vozidlo spadne větev nebo ho poškodí krupobití. V souvislosti s povodněmi se často hovořilo o vytopených autech.

„Především vytopení vozidla je problematické. Oprava, pokud vůbec má v daném případě smysl, je velmi nákladná. Proto pojišťovny zpravidla likvidují vozidlo jako totální škodu, pokud bylo zatopeno nad prahy,“ upozorňuje David Tacl, ředitel portálu ČeskéPojištění.cz. Pokud již máte pojištěnu domácnost nebo nemovitost, dávejte si pozor na tzv. podpojištění majetku, abyste se vyhnuli případnému krácení plnění ze strany pojišťovny. „Podpojištění jednoduše řečeno znamená, že pojistná částka je nižší než aktuální cena nemovitosti nebo majetku. Když si majetek pojistíte, je třeba pamatovat na to, že smlouvu je nutné po pár letech aktualizovat s ohledem na to, jak hodnota majetku roste,“ dodává Tacl.

-->


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: POJIŠTĚNÍ