Rekreační objekty na podzim lákají zloděje. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

23.10.2013 | , Finance.cz
POJIŠTĚNÍ


Na podzim roste počet vloupání do rekreačních objektů, protože je lidé často zazimují a vrací se do nich až na jaře. Jak předcházet řádění zlodějů nebo vandalů? Kvalitní zabezpečení jde v tomto ohledu ruku v ruce s vhodným pojištěním.

Nastává období, kdy lidé mnohdy opouští své chaty a chalupy a vrací se do nich až na jaře. Protože jde o objekty obývané dočasně, je samozřejmě pravděpodobnost vloupání vyšší celoročně. Na podzim ovšem riziko narůstá. „Během podzimu zaznamenáváme zvýšený počet vloupání do rekreačních objektů. Souvisí to s tím, že majitelé je zazimují a vrací se do nich často až na jaře,“ uvedla mjr. Petra Vedrová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.


Kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti?
Chráníte svůj majetek dostatečně?

Více v článku Rekreační objekty na podzim lákají zloděje. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění na prodej.finance.cz.

Na pojištění nešetřete

Proti krádeži či vandalismu vás ochrání pojištění domácnosti. Tento produkt však v základu často kryje zejména živelní rizika, tedy například škody způsobené požárem, výbuchem, vichřicí nebo vodou z poškozeného potrubí. „Při výběru pojištění si lidé musí dát pozor, na co se jejich pojistka vztahuje. Připojištění proti krádeži a vloupání totiž nemusí být vždy zahrnuto do základní varianty pojištění,“ upozorňuje David Tacl, ředitel portálu ČeskéPojištění.cz. „Aby byli dostatečně zajištěni i pro případ krádeže, vandalismu a dalších rizik, nemusí vždy stačit nejlevnější varianta pojištění. Proto se nevyplatí za každou cenu na pojištění šetřit,“ dodává Tacl.

TIP: Pojištění domácnosti online

Kvalitní zabezpečení jde ruku v ruce s vhodným pojištěním

Pojišťovny samozřejmě podmiňují pojistné plnění dostatečným zabezpečením objektu. Pokud by z nějakého důvodu chyběla před pojistnou událostí alespoň minimální ochrana majetku, pojišťovna si vyhrazuje právo krátit pojistné plnění. Na druhou stranu lze získat slevu na pojistném díky nadstandardnímu stupni zabezpečení. „Správná kombinace bezpečnostních zámků, alarmu a mechanických zábran, jako jsou mříže či rolety, může klientům na pojistném ušetřit i několik desítek procent. Vždy tak platí, že nejen na pojistce, ale ani na zabezpečení se nevyplatí příliš šetřit,“ shrnuje problematiku ochrany majetku David Tacl.

-->


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: POJIŠTĚNÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.