Česká spořitelna vyhrála již 28 sporů o poplatek za správu úvěru

24.10.2013 | , Česká spořitelna
Tiskové zprávy


Obvodní soud pro Prahu 4 dnes a včera rozhodl v kauze o účtování poplatku za správu úvěru opět ve prospěch České spořitelny, a to celkem v 8 sporech – šlo o hromadně podávané žaloby spol. BSP Lawyer Partners. Banka tak poplatek za správu úvěru vracet nebude.

Soud dal České spořitelně opakovaně zapravdu a zamítl žaloby klientů. Znovu tak potvrdil její stanovisko ohledně účtování tohoto poplatku. Soud zároveň přiznal České spořitelně náklady řízení, které bude muset uhradit neúspěšný žalobce.

Česká spořitelna dosud vyhrála všech 28 sporů o účtování poplatku za správu úvěru (z toho ve 25 případech šlo o hromadně podané žaloby spol. BSP Lawyer Partners). Soud rozhodl, že poplatek byl sjednán v souladu s platnou legislativou a je součástí úvěrové smlouvy, ve které se obě strany dobrovolně dohodly na podmínkách vzájemného obchodu. Souhrn informací o kauze vracení bankovních poplatků najdete na www.ceskepoplatky.cz.

Články ze sekce: Tiskové zprávy



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.