Nejčastější dotazy k hypotéce bez prokazování příjmů

14.01.2014 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Co vás zajímá o hypotéce bez prokazování příjmů a co se v diskuzních fórech nedozvíte. Připravili jsme pro vás odpovědi na 5 nejčastějších otázek k tomuto produktu, nechybí ani malý „bonus“ na závěr.

Lze tuto hypotéku získat v bance?

Zcela určitě! Nedejte na mylné informace různých splátkových společností a nebankovních institucí, které se vám snaží prodat své drahé úvěry. Hypotéku bez prokazování příjmů získáte ve většině hypotečních bank v České republice. Maximální výši hypotéky pak, stejně jako u ostatních hypoték, určuje hodnota nemovitosti, kterou dáváte do zástavy. Náklady na zástavu vás vyjdou do 10 000 Kč (odhad, kolky na katastru, čerpání na základě návrhu na vklad zástavního práva). Samotná hypotéka bez prokazování příjmů je pak výrazně levnější než většina půjček od nebankovních institucí.

Více v článku Nejčastější dotazy k hypotéce bez prokazování příjmů na prodej.finance.cz.

Jak je to s úrokovou sazbou?

Úroková sazba u hypotéky je bez prokazování příjmů vyšší, než u standardní hypotéky. Toto je prostě daň za to, že banka nechce vědět, kolik skutečně vyděláváte, nebo to chce vědět v omezené míře. Všeobecně počítejte s o cca 1,5 – 2,5 procentního bodu vyšší úrokovou sazbou.

Můžu si u této hypotéky odečíst zaplacené úroky od základu daně?

Zde je situace stejná jako u hypoték s prokazováním příjmů, tj. v případě účelové hypotéky si základ daně snížit můžete, v případě neúčelové hypotéky již ne. Možnost snížení základu daně o zaplacené úroky pak zmírňuje nevýhodnost tohoto produktu.


Jaké jsou možnosti refinancování této hypotéky?

Dobrou zprávou pro všechny „majitele“ hypotéky bez prokazování příjmu je, že zde platí stejná pravidla jako u hypoték s prokazováním příjmů. Refinancovat můžete bezplatně vždy ke konci fixace úrokové sazby. Pokud svoji hypotéku splácíte alespoň 1 rok, můžete refinancovat v rámci tzv. zjednodušeného refinancování, kdy vám nová banka poskytne i bez prokazování příjmu „standardní“ hypotéku, tj. hypotéku s podmínkami, které byste získali při prokazování příjmů. Banky zde jednoduše uvažují tak, že pokud jste svou hypotéku doposud spláceli řádně a včas, máte skutečně dostatečné příjmy.

Chybí vám odpověď na vaši otázku?

Většině z vás jsme snad udělali v hypotékách bez prokazování příjmů jasno. Pokud patříte mezi ty, jejichž otázky nebyly plně zodpovězeny, nezoufejte, rádi uspokojíme i vás. Stačí, když se na nás s vaším dotazem obrátíte v naší poradně.

-->


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.